Хотел Иглика Палас 4* – Боровец – Зима 2018/2019

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Иглика Палас 4*

Боровец – Зима 2018/2019

Хотел Иглика Палас 4* се наоѓа во срцето на Боровец на 100 м од ски лифтот. Претставува место каде што може да уживате во текот на вашиот одмор. Во склоп на хотелот има ресторан, конфенциска сала, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, финска сауна, хербална бања, ледена кабина, солариум, масажи.

 

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 
15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2018 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2018
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 19.12-25.12.2018 26.12-01.01.2019 02.01-25.01.2019 05.03-09.04.2019
Вид на сместување  26.01-15.02.2018   16.02-04.03.2019  
Двокреветна соба – економи 2+0 20 € 43 € 33 € 27 €
Двокреветна соба – стандард 2+2 32 € 48 € 39 € 32 €
Студио 3+1 31 € 48 € 38 € 31 €
НАПОМЕНА : За сместување во студио задолжително се наплатуваат 3 редовни суми.
Во цената е вклучено : појадок и вечера, кафе пауза, користење на внатрешен базен, ски гардеробер, интернет во лоби, паркинг
Минимален престој : 7 ноќевања во новогодишниот период
 Дополнителни услови : ▪ Дете до 1.99 год. на дополнително легло – бесплатно 
▪ Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во соба – бесплатно 
▪ Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во соба – 50% попуст 
▪ Возрасен на дополнително легло во соба- 25% попуст 
▪ Дете до 11.99 год. на редовно легло во соба – 25% попуст (не важи за Нова Година) 
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 30€ 
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2018/2019 ТУКА

 

Иглика