Хотел Ice Angels 4* – Боровец

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Ice Angels 4* – Боровец

Хотел Ice Angels Hotel има одлична местоположба и се наоѓа помеѓу ски лифтот и жичарата. Нуди соби со камин, бесплатен бежичен интернет и поглед на ски стазите. Собите во хотелот Ice Angels се удбни и пространи со тепих на подот, дел за седење и работна маса, сите се опремени со телевизор и телефон. Хотел Ice Angels се наоѓа во планинското одмаралиште Боровец, највисоко во Бугарија на надморска висина од 1.350 метри. Хотелот има голем избор на содржини како што се ски училиштето и игротеката за деца, ресторан и ноќен клуб. Треба да се спомене и спа центарот кој нуди третмани со арома терапија и затворен базен. Ice Angels хотелот е одалечен само 73 км од Софија и 125км од Пловдив.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 30.09.2018
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 20.11.2018
БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 05.01-08.02.2019 | 16.02-15.04.2019 (попустите се комбинираат)
Цените се за 2/4 лица на база ПОЛУПАНСИОН 30.12-05.01.2018 22.12-28.12.2018 05.01-08.02.2019 16.02-31.03.2019
Вид на сместување | Период на престој 09.02-15.02.2019
Еднокреветна соба 1 115.00 € 103.00 € 72.00 € 68.00 €
Двокреветна соба 2+1 164.00 € 145.00 € 104.00 € 99.00 €
Јуниор сјуит 2+1 192.00 € 170.00 € 136.00 € 129.00 €
Јуниор сјуит – лукс 2+1 205.00 € 183.00 € 148.00 € 141.00 €
Двоспален апартман 4+2 255.00 € 230.00 € 205.00 € 195.00 €
Двоспален апартман – лукс 4+2 267.00 € 242.00 € 216.00 € 206.00 €
Минимален престој – 5 ноќевања.
Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, паркинг, интернет
Дополнителни услови :
▪ Деца до 5.99 год. – бесплатно
▪ Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст од цената за лице
▪ Возрасен на дополнително легло – 20% попуст од цената за лице
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 75€, дете од 2-11.99 год. – 37€
▪ Доплата за божиќна вечера 25.12 (задолжително) : возрасни – 75€, дете од 2-11.99 год. – 37€
▪ За туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2018/2019 ТУКА

 

Ice Angels