Хотел Green Wood – Банско – Зима 2018/2019

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел Green Wood – Банско

Зима 2018/2019

Хотел Green Wood & Spa се наоѓа само на 6 километри од Банско, на 3 км. од Разлог и на 2 километри од Катарино. Хотелот располага со сопствен превоз за трансфери до скијачките патеки на одморалиште Банско. Само на 500 метри од хотелот се наоѓа игралиштето за голф “Пирин голф” со 18 дупки, дизајниран од светски познатиот Ian Woosnam. Ако барате голф хотел во Банско, во близина на прекрасната месност Катаринo – “Green Wood” е вистинскиот избор за Вас.

 

Ценовник

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА:
15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2018
10% за резервација и уплата до 30.11.2018
БОНУСИ : 7=6
Попустот за рана резервација и бонусите се комбинираат и важат за период на престој 01.12-20.12.2018 | 14.01-31.03.2018
Цените се по лице за 1 ноќ. 01.12-20.12.2018 14.01-28.02.2019 21.12-27.12.2018 28.12-01.01.2019
на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.03-31.03.2019 02.01-13.01.2019
Вид на сместување
Двокреветна соба 2+0 22 € 25 € 27 € 61 €
Студио 2+2 27 € 29 € 31 € 62 €
Едноспален апартман 2+2 31 € 34 € 41 € 67 €
Двоспален апартман 4+2 27 € 29 € 32 € 59 €
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, детски кат, паркинг, интернет.
Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 12€, дете од 4-13.99 год. – 8€
Доплата за СЕ ВКЛУЧЕНО : возрасен – 18€, дете од 4-13.99 год. – 12€ (појадок, ужина, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 11-23 часот)
Минимален престој : 3 ноќевања во новогодишниот период
Дополнителни услови :▪ Дете до 5.99 год. на дополнително легло – бесплатно

▪ Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно

▪ Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

▪ Возрасен на дополнително легло – 20% попуст

▪ Едно дете со 1 возрасен на редовно легло – 20% попуст од цената за двајца

▪ Две деца со 1 возрасен – двете деца плаќаат 50% од цената за возрасен

▪ Еднокреветна соба – 20% попуст од цената за двајца

▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 120€, дете – 50€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по л

 

 

 

 

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2018/2019 ТУКА