Хотел Гранд Ројал 4* – Банско – Зима 2020/2021

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел Гранд Ројал 4* – Банско

Зима 2020/2021

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Хотел Гранд Ројал се наоѓа на 300 м. од жичарата. Наоѓајќи се во подножјето на Пирин Планина, овој хотел на своите гости им нуди прекрасен поглед и удобен престој. Располага со лоби бар и камин кој нуди чувство на интимност и топлина, ресторан, детски кат, ски гардеробер.
СПА Центар : внатрешен базен со детски сектор, фитнес, финска сауна, парна бања, џакузи, турска бања, спа процедури и масажи

GRAND ROYALE 4* – Банско
www.grandroyale.bg
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА – период на престој од 04.01-10.04.2021 : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2020
10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2020
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 04.01-10.04.2021 | 5=4 за период на престој 01.12-23.12.2020 и 01.03-10.04.2021
Попустите и бонусите може да се комбинираат, важат за ноќевање со појадок и полупансион.
Цени по лице за 1 ноќевање 24.12-03.01.2021 04.01-10.03.2021 01.12-23.12.2020
на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 11.03-10.04.2020
Студио 2+1 62 € 33 € 29 €
Едноспален апартман 2+2 64 € 37 € 31 €
Двоспален апартман 4+2 60 € 32 € 27 €
Доплата за полупансион : возрасен – 10€, дете (3-12.99 год.) – 5€
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс зона, паркинг, детски кат, ски гардеробер, интернет.
Дополнителни услови :
▪ Дете до 2.99 год. – бесплатно
▪ Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Дете од 3-12.99 год. на редовно легло во студио – 30% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 45€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2020/2021 ТУКА