Хотел “GOLDEN BEACH” – Метаморфозис

Metamorfosi се наоѓа на западниот дел од полуостровот Ситониа. Уште при самиот влез во местото, туристите ги пречекуваат високите борови кои со своите сенки го затскриваат сонцето кое од спротивната страна на морето ги грее неговите плажи и паркови. Со многу внимание и труд низ изминатите години, неговите жители успеале на ова приморско село да му обезбедат епитет на вистински туристички бисер. Неговите угостителски и сместувачки капацитети сосема коректно ја надополнуваат севкупната слика на туризмот на Халкидики. За актуелната овогодишна сезона, избравме да Ви ги претставиме познатите хотели во Метаморфози, кои со својата понуда и услуга веќе го имаат придобиено вниманието на нашите туристи. Мало, пријатно место и вистински мал рај за релаксиран семеен одмор.

Хотел “GOLDEN BEACH” – Метаморфозис

 прво дете до 12 год – БЕСПЛАТНО  |  второ дете до 6 год – БЕСПЛАТНО  |  трет возрасен – 50% попуст  

Хотелот “Golden beach” е лоциран на 20 метри од плажа во Метаморфозис. Хотелот располага со 45 соби, 1/2+1 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажа и море. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и централниот парк и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен кој е бесплатен за користење за гостите. Хотелот има сопствени лежалки на плажа кој се со доплата 5€ на ден (2 лежалки и чадор).
Максимално сместување: 2 возрасни и 2 деца (1-во дете до 14 год. / 2-ро дете до 6 год.) или 3 возрасни лица.

ТЕРМИН

НОЌЕВАЊА

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ (AL)

18.05-25.05.2019

7 AL

170

25.05-01.06.2019

7 AL

210€

01.06-08.06.2019

7 AL

250€

08.06-15.06.2019

7 AL

300€

15.06-22.06.2019

7 AL

330€

22.06-29.06.2019

7 AL

350€

29.06-06.07.2019

7 AL

380€

06.07-13.07.2019

7 AL

430€

13.07-20.07.2019

7 AL

480€

20.07-27.07.2019

7 AL

480€

27.07-03.08.2019

7 AL

480€

03.08-10.08.2019

7 AL

480€

10.08-17.08.2019

7 AL

480€

17.08-24.08.2019

7 AL

450€

24.08-31.08.2019

7 AL

390€

31.08-07.09.2019

7 AL

340€

07.09-14.09.2019

7 AL

260€

14.09-21.09.2019

7 AL

210€

 

НАПОМЕНА

–  Цените се дадени по лице за 7 ноќи (AI light), без превоз;

–  All Inclusive Light програмата вклучува:
– појадок – шведска маса од 08:00-10:00 часот,
     – ручек – избор од две главни јадења, гарнир и неколку видови салата од 13:00-15:00 часот,
– 
вечера – шведска маса, 4 главни јадења, гарнир и салати.. од 19:00-21:00 часот,
– локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 12:00-17:30 часот и од 19:00-21:00 часот.
– секој петок навечер бесплатни коктели, секој ден бесплатен сладолед од 15:00-16:00 часот.

–  КЛИМА и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО;

–  Организиран превоз од: Штип; Куманово; Скопје; Велес; Неготино; Струмица; Удово; Гевгелија;

–  Цените се израени во евра за уплата во денарска против вредност 1€ = 62 мкд.

–  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  Прво дете до 12 год со 2 возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО;

–  Прво дете од 12 до 16 год со 2 возрасни на редовно легло – 70% попуст;

–  Второ дете до 6 год со 2 возрасни лица – БЕСПЛАТНО;

–  Трето возрасно лице на редовно легло – 50% попуст;

–  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца  до 12год. Деца до 2год – бесплатно (без седиште).

–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

–  Доплата за патничко осигурување.

Facebook35k
Instagram3k