Хотел Феста Винтер Палас 5* – Боровец – Зима 2018/2019

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Феста Винтер Палас 5*

Боровец – Зима 2018/2019

Хотел Феста Внтер Палас се наоѓа на 150 м од ски лифтот.
Супер луксузен хотел сместен во прекрасна борова шума. Со својот уникатен стил и мебел претставува комбинација на првокласна услуга и софистициран луксуз. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, виски и караоке бар, 2 конферентни сали.
СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, руска бања, релакс соба, романтична када, голем избор на терапии за лице и тело.

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 
15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2018 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2018 
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2018, 08.01-15.02.2019, 05.03-09.04.2019 (не се комбинира со попуст за рана резервација, важи од 01.11.2018
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-20.12.2018 21.12-27.12.2018 28.12-01.01.2019 02.01-13.01.2019 14.01-25.01.2019 16.02-04.03.2019
Вид на сместување | Период на престој 05.03-09.04.2018 26.01-15.02.2019
Двокреветна соба 2+1 44 € 59 € 105 € 68 € 57 € 55 €
Јуниор сјуит – студио 2+2 51 € 68 € 122 € 77 € 64 € 62 €
Aпартман 2+2 54 € 73 € 133 € 84 € 70 € 66 €
Еднокреветна соба 1+1 67 € 88 € 210 € 121 € 85 € 83 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера,  користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс зона, интернет
Дополнителни услови : ▪ Деца до 2.99 год. – бесплатно 
▪ Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно 
▪ Второ дете и трето дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст 
▪ Возрасен на дополнително легло во соба – 30% попуст 
▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст 
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 50€ 
▪ Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни – 40€, дете – 20€ 
▪ За туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2018/2019 ТУКА

 

Феста