Хотел Феста Чамкорија 4* – Боровец – Зима 2018/2019

Боровец (до 1950 Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Феста Чамкорија 4*

Боровец – Зима 2018/2019

Хотел Феста Чамкорија 4* со локација на 1200 м од ски лифт
Се наоѓа во убавината на боровите шуми. Идеален за семеен или романитичен одмор во планината. Располага со основен ресторан, лоби бар, ски гардеробер, паркинг, спа центар
СПА Центар : внатрешен базен, сауна, арома сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, солариум, терапии за лице и тело, масажи.

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 
15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2018 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2018 
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2018, 08.01-15.02.2019, 05.03-09.04.2019 (не се комбинира со попуст за рана резервација, важи од 01.11.2018)
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-20.12.2018 21.12-27.12.2018 28.12-01.01.2019 02.01-13.01.2019 14.01-25.01.2019 26.01-15.02.2019 16.02-04.03.2019 05.03-09.04.2019
Вид на сместување | Период на престој
Двокреветна соба 2+0 25 € 39 € 74 € 43 € 38 € 44 € 35 € 30 €
Јуниор сјуит – студио 2+2 30 € 44 € 80 € 49 € 43 € 50 € 40 € 35 €
Aпартман 2+2 34 € 51 € 95 € 58 € 50 € 59 € 46 € 41 €
Еднокреветна соба 1+1 38 € 58 € 108 € 65 € 57 € 67 € 53 € 45 €
Минимален престој : 5 ноќевања во новогодишниот период, 3 ноќевања во останатиот период
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт со ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, паркинг, интернет
Дополнителни услови : 

▪ Деца до 2.99 год. – бесплатно 
▪ Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно 
▪ Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст 
▪ Возрасен на дополнително легло во студио или апартман – 25% попуст 
▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст 
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 30€ 
▪ Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни – 30€, дете – 15€ 
▪ За туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2018/2019 ТУКА