ХОТЕЛ ДРИМ 4**** – Струга

Сместен на самиот брег од Охридското езеро и реката Црни Дрим, во срцето на градот Струга, Хотел Дрим располага со 196 стилски уредени соби и 4 апартмани. Без разлика дали сте на одмор, семинар, свеченост можете да добиете едно уникатно доживување. Хотелот нуди сместување во двокреветни, трокреветни супериор соби, или пак еден од нивните пространи апартмани.

 

ХОТЕЛ ДРИМ 4**** – Струга

ЈАВИ СЕ И РЕЗЕРВИРАЈ НА 02/2774-371 или 071/451-633

Сместен на самиот брег од Охридското езеро и реката Црни Дрим, во срцето на градот Струга, Хотел Дрим располага со 196 стилски уредени соби и 4 апартмани. Без разлика дали сте на одмор, семинар, свеченост можете да добиете едно уникатно доживување. Хотелот нуди сместување во двокреветни, трокреветни супериор соби, или пак еден од нивните пространи апартмани.
Аперитив барот е централниот бар кој се наоѓа во лобито на хотелот. Освен што опслужува пијалоци и храна во самото лоби на хотелот, располага и со тераса со капацитет од 90 седишта, со исклучителен поглед на Охридското Езеро.
Плажа барот е поставен на самата плажа пред хотелот. Нуди избор на најмодерни коктели, смути и освежителни пијалоци. Одличен избор за топлите летни денови.
Камелија барот е поставен веднаш до отворениот базен и е направен за да може да ги опслужи и гостите кои се на отворениот базен и оние кои се наоѓаат на плажа.
Со одличната храна како и преубавиот амбиент, плажата на хотелот е една од најпосетените во градот.

Цени од 01.10-31.10.2020

49  Еур за 2 ноќевања по лице во двокреветна соба на база ноќевање со појадок и вечера 

72  Еур за 3 ноќевања по лице во двокреветна соба на база ноќевање со појадок и вечера 

    +5 еур доплата за ручек по лице на ден

   -4 еур доколку се одлучите за ББ по лице на ден

 

* Дете до 5,99 -бесплатно

* Дете од 6 год до 11,99 плаќа 50%

Плаќањето се врши во денарска противвредност- може да се користат и Ваучери за туризам во Македонија РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА 071/451-633 или 02/2774-371

Целосната понуда за Македонија погледнете ја на овој ЛИНК

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА 23 ти ОКТОМВРИ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК