ХОТЕЛ КАЛИПСО – ЛЕТО 2019

Ханиоти е одлично место за уживање во летниот одмор, за сите возрасти, бидејќи целата населба е така конципирана што има да понуди по нешто за секого. Секако, главната атракција е одличната плажа која се протега по должината на целата населба и една од најдобрите на Халкидики.
Во средишницата на Ханиоти се наоѓа малиот градски плоштад, збирно место за сите туристи по заоѓањето на сонцето. Во вечерните часови, па сѐ до рано наутро, тука можете да се забавувате во некој од баровите, рестораните, таверните или пак да прошетате и да си купите некој сувенир што ќе ве потсетува на одморот.

ХОТЕЛ КАЛИПСО

5% попуст за уплата до 01.04.2019

3* хотел “Calypso” е лоциран на главниот влез во Ханиоти, односно на 50m од плоштадот, опкружен до многуте барови, ресторани, продавници и на околу 150m од плажа. Хотел “Calypso” е декориран со традиционална грчка архитектура што го прави најдобар и најкаракеристичен хотел во Ханиоти. Со својот уникатен стил и удобности, Хотел “Calypso” Ви нуди чувство на приватност и релаксација…

Хотелски соджини: располага со 77 хотелски соби, од кои 60 Standard и 17 Superior или вкупно 170 легла. Собите се наоѓаат на високо приземје, први и втори кат, базен со две нивоа на длабочина, со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби бар, Wi-Fi интернет (на рецепција)…
Хотелско сместување: Standard собите се состојат од 2 редовни легла, а додека Superior собите имаат 3 редовни легла. Секоја од собите е опремена со мини фрижидер, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, тераса со масичка и столчиња со поглед кон шеталиште, базен или море… Медитеран, располага со сопствен закуп на двокреветни соби.
Хотелски услуги: Појадок, (шведска маса), во ресторанот на хотелот. Чистењето на собите е секојдневно, менување на постелнина и крпи на 3 дена.

Максимално сместување:
 2 возрасни и 2 деца (1-во дете до 12 год. / 2-ро дете до 6 год.) или 3 возрасни лица.

5% попуст за уплата до 01.04.2019

Термин:

Ноќевања:

Цена по лице (BB)

Дете од 6-12 години

Трето возрасно лице

25.05-01.06.2019

7 BB

90

75

105

01.06-08.06.2019 

7 BB

125

75

105

08.06-15.06.2019 

7 BB

155

75

105

15.06-22.06.2019 

7 BB

175

75

105

22.06-29.06.2019 

7 BB

205€

75

105

29.06-06.07.2019

7 BB

235

75

105

06.07-13.07.2019 

7 BB

260

75

105

13.07-20.07.2019 

7 BB

285€ 

75

105

20.07-27.07.2019 

7 BB

285€ 

75

105

27.07-03.08.2019 

7 BB

285€ 

75

105

03.08-10.08.2019

7 BB

285€ 

75

105

10.08-17.02.2019 

7 BB

285€ 

75

105

17.08-24.08.2019 

7 BB

255€ 

75

105

24.08-31.08.2019

7 BB

205€ 

75

105

31.08-07.09.2019

7 BB

155

75

105

07.09-14.09.2019

7 BB

125

75

105

14.09-21.09.2019

7 BB

90

75

105

21.09-28.09.2019

7 BB

70

75

100

НАПОМЕНА

–  Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;

–  ВB (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса);

–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

–  Baby cot – БЕСПЛАТНО, на барање;

–  Трокреветните соби се на барање;

–  Клима – БЕСПЛАТНА;

–  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;

–  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Гевгелија;

–  Автобусот ги остава/зема патниците на 100m од хотелот (на главниот влез кај Lemoni);

–  Можност за престој на денови и термини по сопствен избор!! (инфорации во агенција).

–  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  Дете до 6 години – БЕСПЛАТНО;

–  Дете од 6-12 години на дополнително легло – 75€ за цел престој, независно од терминот на сместување;

–  Трето возрасно лице на редовно легло во трокреветна соба – 105€ за цел престој, независно од терминот на сместување;

–  Доплата за туристичка такса – околу 1 . 50€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција);

–  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

–  Доплата за патничко осигурување

 

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА 24-ти МАЈ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК