Хотел Бреза 3 *** – Боровец

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Бреза 3* – Боровец

Хотел Бреза е стилски триѕвезден хотел, кој се наоѓа помеѓу двете детски писти и жичарницата-гондола на Боровец. Различен и модерен, за многуте свои гости тој е омилен приградски дом во подножјето на планината.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 20.11.2018
БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 01.12-18.12.2018 и 16.03-31.03.2019 (попустите НЕ се комбинираат)
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-24.12.2018 25.12-05.01.2019 06.01-31.03.2019
Вид на сместување
Двокреветна соба – стандард 2+1 30.00 € 55.00 € 30.00 €
Апартман 2+2 33.00 € 60.00 € 33.00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, ски гардеробер, користење на фитнес, сауна, парна бања, билјард, сала за игри, детски кат, паркинг, интернет.
Дополнителни услови :

▪ Деца до 2.99 год. – бесплатно
▪ Прво и второ дете од 2-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 25% попуст
▪ Доплата за еднокреветна соба – 15€ на ден
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 70€, дете од 2-12.99 год. – 35€
▪ За туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2018/2019 ТУКА 

 

 

 

Хотел Бреза