Хотел Боровец Хилс 5* – Боровец Зима 2018/2019

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Боровец Хилс 5*

Хотел Боровец Хилс е еден од најмодерните високопланински хотели во Бугарија. Лоциран е на 70км. од Софија во густа борова шума и е идеален за одмор, спорт и бизнис патувања.
Хотел Боровец Хилс е на околу 100 m од Yastrebets 3. Скијачка патека од каде скијачите имаат пристап до целата инфраструктура на одморалиштето.
Хотелот располага со 65 просторни соби од кои 11 апартмани со камин, 6 студија и 48 двокреветни и еднокреветни соби. Сите се со мини бар, сеф, кабловска ТВ, телефон, интернат и купатило.
Од содржини хотелот има два ресторани, лоби бар, СПА центар, сала за семинари.

 

НОВИ СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ ЗА НОВИ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ОД 15.11.2018
BOROVETS HILLS 5* – Боровец
MailScanner has detected a possible fraud attempt from “www.borovetshills-bg.com” claiming to be www.borovetshills-bg.com 
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 5% за резервација и уплата до 30.11.2018
БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 20.01-09.02.2019 (попустите не се комбинираат)
Цените се по лице за 1 ноќ.  01.01-19.01.2019 28.12-31.12.2018 20.01-09.02.2019 10.12-27.12.2018
на база ПОЛУПАНСИОН 10.02-16.02.2019 17.02-23.02.2019 24.02-31.03.2019
Вид на сместување 01.04-30.04.2019
Двокреветна соба 2+1                 54,00 €               90,00 €                 44,00 €                  35,00 €
Студио 2+2                 62,00 €               99,00 €                  51,00 €                 40,00 €
Едноспален апартман 2+2                69,00 €             106,00 €                  57,00 €                  45,00 €
Двоспален апартман – лукс / цена за 4 лица 4+2               190,00 €             265,00 €               166,00 €                132,00 €
Еднокреветна соба 1                 78,00 €  /                 65,00 €                  52,00 €
АПАРТМАНСКИ ДЕЛ 3* 
Двокреветна соба 2+1                44,00 €               74,00 €                  37,00 €                  30,00 €
Во цената е вклучено :  појадок и вечера, користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет
Дополнителни услови : 
Деца до 3.99 год. – бесплатно
▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 60% попуст од цената за лице
Дете од 4-11.99 год. на редовно легло – 40% попуст од цената за лице
▪ Возрасен на дополнително легло – 30% попуст од цената за лице
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 40€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 


 

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2018/2019 ТУКА

 

Хилс