ХОТЕЛ БЕЛВЕДЕРЕ 4*- ОХРИД

Хотел Белведере Ви нуди можност да ја осетите пријатната атмосфера и да имате незаборавен престој во сјајниот Охрид. Хотелот се наоѓа на 4 км од центарот на Охрид, на 100 метри од езерото, сместен во борова шума, во населбата Свети Стефан.

ХОТЕЛ БЕЛВЕДЕРЕ 4*- ОХРИД

ЈАВИ СЕ И РЕЗЕРВИРАЈ НА 02/2774-371 или 071/451-633

 

Локација: Хотелот е лоциран во областа Св. Стефан, на 4 км од Охрид и на 100м од Охридското крајбрежје.
Сместување: Собите се опремени со клима уред, балкон, поглед на плажа, кабловска телевизија, фен за коса, Wi-Fi интернет, мини бар, сеф, LCD тв.
Услуга: ВВ (ноќевање со појадок)
Содржини: хотелски ресоран, пијано лоби бар, сала за состаноци.
Плажа: 100м од плажа
Спорт и забава: тура со брод, рент а бајк, продавница.

01.07. – 31.08.2020 ТИП НА УСЛУГА
СМЕСТУВАЊЕ НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
еднокреветна соба 2380 денари
двокреветна соба (по лице) 1710 денари
студио за 2 лица 4760 денари
апартман за 2 лица 6040 денари

 

        ЗА МИНИМУМ ПРЕСТОЈ 5 НОЌИ/ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН 

 

01.07. – 31.08.2020
еднокреветна соба 2200 денари
двокреветна соба (по лице ) 1590 денари

 

*Цените се дадени по лице/ соба на ден во денари

*Туристичка такса – вклучена во цената

*Доплата за оброк- 440 денари по лице

*Деца од 3-8,99 години на дополнително легло плаќаат 50%

Плаќањето се врши во денарска противвредност- може да се користат и Ваучери за туризам во Македонија