ХОТЕЛ AQUALINA 4**** – ОХРИД

Хотелот „Аквалина“ се наоѓа во туристичката населба Св.Стефан, оддалечен 6 км од центарот на Охрид на регионалниот патен правец Охрид- Св.Наум. Комплексот на хотелот се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро опкружен со пространство на бистра езерска вода од една страна и бескрајна зелена шума од националниот парк Галичица од друга страна.

Во својот сместувачки капацитет располага со вкупно 84 соби од кои, 1 Апартман со сауна, 6 соби со сауна и француски лежај, 7 соби со џакузи и француски лежај, 64 двокреветни соби, 6 трокреветни соби. Сите соби се опремени со ЛЦД ТВ, кабловска телевизија, телефон, WI-FI, купатило, фрижидер, услуга во соба. Исто така располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите.

ХОТЕЛ AQUALINA 4**** – Охрид

ЈАВИ СЕ И РЕЗЕРВИРАЈ НА 02/2774-371 или 071/451-633

 

 

Хотелот „Аквалина“ располага со сопствена плажа. Во состав на плажата работи и бар со капацитет од 100 седишта, каде во секое време на денот може да се освежите со алкохолни и безалкохолни пијалоци со звуците на тивка и пријатна музика. Плажата е опремена со лежалки и чадори за сонце. Плажата во летниот период е комплетно покриена со професионални спасувачи на вода.

Располага со сопствен ресторан со околу 220 седишта погоден за фамилијарни веселби, крштевки, родендени и свадби. Во рамки на хотелот работи и летна тераса која Ви овозможува прекрасен поглед кон езерските бистри води. Врвните специјалитети на кујната ќе ви овозможат еден пријатен и незаборавен одмор.

Хотелот располага со повеке сали и простории за одржување на конгреси, симпозиуми, семинари и бизнис средби. Капацитеот на салите е од 30 до 150 седишта, целосно опремени за непречено одржување на вашите настани. Располага со 2 спортски терени комбиниран за мал фудбал, кошарка, ракомет, тенис, одбојка, 1 терен за голем фудбал. Терените ги задоволуваат потребите за одржување на секакви спортски приредби, а особено идеални за припреми на спортски екипи

ЦЕНОВНИК 2020

Цена по лице 25 евра на база ноќевање со појадок

(промо цена за минимум 3 ноќевања – 23 евра ноќевање со појадок)

Цена по лице 30 евра на база ноќевање со појадок и вечера

(промо цена за минимум 3 ноќевања – 27 евра ноќевање со појадок и  вечера)

 

 

*Дополнително легло – 30% попуст

*Еднокреветна соба – доплата од 30%

*Доплата за ручек- 500 денари

*Деца до 5,99 години -БЕСПЛАТНО

*Деца од 6-11,99 години – 50% попуст

*Доплата за користење сауна/ спа када -610 мкд

*Цените се до вклучена туристичка такса

*Бесплатно користење на базен, лежалки и спортски терени