Hotel “AMMON GARDEN” 3* – Пефкохори

Доколку би го превеле неговото име, тоа всушност буквално би го означило и негово вистинско осликување – “село во борови”. Ова познато туристичко место, кое се наоѓа на првиот крак на Халкидики – Касандра, е оддалечено на само десетина километри од веќе опишаното Полихроно. Многу поголемо и со многу повеќе содржини, Pefkohori со својата динамичност на постојано движење, секогаш претставувало магнет за туристите кои во летото бараат и многу забава. Опкружено со борови шуми, протегнато покрај прекрасното море и песочната плажа, ова туристичко место отсекогаш се вбројувало во најпознатите и најпосетените на полуостровот Халкидики. Многуте објекти за сместување, хотелите од сите категории, како и вонпансионските содржини со кои изобилува, Пефкохори го издвојуваат како високо развиена туристичка дестинација.

Hotel “AMMON GARDEN” 3* – Пефкохори 

На само 100m од плажа и 200m од центар е лоциран 3* хотел “Ammon Garden”.
Хотелски соджини: 27 хотелски студија на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10m и 2,20m со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби, Wi-Fi интернет, прекрасно уреден двор со многу палми и зеленило, паркинг простор (бесплатен).
Хотелско сместување: Сместувачките капацитети кои се во сопствен закуп на Медитеран се од типот на студија со комплетно опремена мини кујна со фрижидер и се состојат од 2 или 3 редовни легла и една софа на расклопување, наменета за дете до 12год кое се сместуваат бесплатно, Baby cot, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина… Дозволено е сместување со домашни миленичиња. Чистењето на студијата е секојдневно, менување на постелнини и крпи на 3 дена.
Хотелски услуги: Појадок, шведска маса (на самопослужување) од 08:30 до 10:00 во ресторанот на хотелот. Вечера – мени (избор од 4-5 главни јадења / салата / десерт) во ресторан кој се наоѓа на сама плажа.

5% попуст за уплата до 01.04.2019

 

  прво дете до 12 год – БЕСПЛАТНО  |  второ дете од 6-12 год – 50% попуст  |  трет возрасен – 40% попуст  

ТЕРМИН

НОЌЕВАЊА

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ (BB)

ВЕЧЕРА / ВОЗРАСНИ

ВЕЧЕРА/ ДЕЦА ДО 12 ГОД

18.05-25.05.2019

7 BB

70€

70€

40€

25.05-01.06.2019

7 BB

90€

70€

40€

01.06-08.06.2019

7 BB

125€

70€

40€

08.06-15.06.2019

7 BB

155€

70€

40€

15.06-22.06.2019

7 BB

180€

70€

40€

22.06-29.06.2019

7 BB

205€

70€

40€

29.06-06.07.2019

7 BB

235€

70€

40€

06.07-13.07.2019

7 BB

260€

70€

40€

13.07-20.07.2019

7 BB

285€

70€

40€

20.07-27.07.2019

7 BB

285€

70€

40€

27.07-03.08.2019

7 BB

285€

70€

40€

03.08-10.08.2019

7 BB

285€

70€

40€

10.08-17.08.2019

7 BB

285€

70€

40€

17.08-24.07.2019

7 BB

255€

70€

40€

24.08-31.08.2019

7 BB

205€

70€

40€

31.08-07.09.2019

7 BB

155€

70€

40€

07.09-14.09.2019

7 BB

125€

70€

40€

14.09-21.09.2019

7 BB

90€

70€

40€

21.09-28.09.2019

7 BB

70€

70€

40€

НАПОМЕНА

–  Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;

–  Хотелското сместување е од тип студио со комплетно опремена мини кујна;

–  ВB (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса) | Вечера (избор од мени) во ресторан на сама плажа, со доплата по сопствен избор;

–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

–  Baby cot – БЕСПЛАТНО, на барање;

–  Клима – БЕСПЛАТНА;

–  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;

–  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Удово / Гевгелија;

–  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од хотелот.

–  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  Прво дете до 12 години – БЕСПЛАТНО;

–  Второ дете од 6-12 години – 50% попуст;

–  Трет возрасен – 40% попуст;

–  Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција при сместување);

–  Доплата за вечера: 70€ за возрасни / 40€ за деца до 12 год. за цел престој;

–  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

–  Доплата за патничко осигурување.

 

Facebook35k
Instagram3k