ХАЛКИДИКИ И СИТОНИЈА  ЗА 24-ти МАЈ

На море во Мај. Искористи го продолжениот празничен викенд Св Кирил и Методиј, одбери си дестинација и уживај на море.

ХАЛКИДИКИ И СИТОНИЈА  ЗА 24-ти МАЈ

24 – 26 мај

Цена на аранжманот по лице: 3.410 мкд. (55 евра)

1 ден, петок Скопје – Халкидики (Касандра/ Ситонија)

Состанок на групата на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“ во 2.30 часот. Тргнување за Грција во 3.00 часот. Пристигнување на одредената дестинација според редослед на местата. Ноќевање.

2 ден, сабота Халкидики

Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

3 ден, недела Халкидики – Скопје

Тргнување за Скопје од договорено место и време (попладне) со придружникот-пратител на групата. Пристигнување во Скопје во доцните вечерни часови.

Сместување во куќи на Касандра:   

– „Дора“ – Неа Каликратија

– „Харис„ и „Минас“ – Неа Флогита

– „Спанос“ – Полихроно

– „Кристина“ – Ханиоти

Сместување во куќи на Ситонија:

– „Џорџија“ – Неа Мармарас

– „Сарти Бич“, „Авра“, „Панорама“ и „Папус“ – Сарти

– „Марија Карга“ – Ормос Панагијас

– „Ана Сакис“ – Торони

Во цената на аранжманот е вклучено:

– автобуски превоз на наведената релација, Скопје – Халкидики (Касандра) Скопје

– две ноќевања во куќа по избор

– организација на патувањето со придружник-пратител на групата

Во цената на аранжманот не е вклучено:

– задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во агенцијата

Напомени:

– за патување со сопствен превоз, од цената на аранжманот се одбива 930 мкд. (15 евра) по лице

– агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА 24ти МАЈ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК

SARTI BEACH Ормос Панагијас