Grand Hotel & Spa 4* – Копаоник – Зима 2017/2018

Копаоник — еден од поголемите планински венци во Србија.
Сместен е во централниот дел на земјата со мал дел во Северно Косово. Највисока точка е Панчиќев Врв (2.017 м).
Ова е најважниот скијачки центар во Србија, со вкупно 25 жичари со капацитет од 32.000 скијачи на час.
Во 1981 г. е отворен и националниот парк, кој зафаќа површина од 118,1 км2 и се наоѓа во средиштето на венецот.

Grand Hotel & Spa 4* 

Kопаоник – Зима 2017/2018

Grand Hotel & Spa 4*  со локација во самиот центар на Копаоник, во непосредна близина на ски-патеките, со панорамски поглед на падините на Копаоник, реновиран 2009 година

Капацитет: 113 стандардни, 15 супериор, 25 фамилијарни соби и 12 апартмани

Хотелски содржини: ресторан, forest – аперитив бар со камин, Havana бар со кубанска музика, пул бар, ресторан и пицерија, слаткарница Garden, банка, продавници, играчница, Салон за убавина, педикир и маникир, “Grand Oaza” SPA & Wellness центар на 1800 m2, фитнес центар, безжичен интернет, ски сервис, лекар, паркинг, конференциска сала, спортски терени: кошарка, одбојка, ракомер, пинг-понг, билијард сала, куглање…

Опременост на собите: бања, мини бар, телефон, сателитска TV/DVD WI-FI

                           

Grand Hotel & Spa****  Kopaonik
ПОПУСТ  15%  ЗА  РЕЗЕРВАЦИИ  ДО  31.10.2017
Ценовникот важи за период од 07.12.2017 – 08.04.2018
Цените се  изразени во € по лице по ноќ
Помал број ноќевања исклучиво на  барање
Цените се  изразени во € по лице по ноќ
КРАТОК ПРЕСТОЈ
Резервации на барање – исклучиво 5 дена пред терминот

ПЕРИОД

Смена Мин. ноќи Услуга 1/2 STD
1/3 STD
1/3; 1/4; 1/5 Family соба 1 /2,Sup

1/3 Sup+***

1/4 Sup+***

КРАТОК  ПРЕСТОЈ  1/2 STD
1/3 STD
1/1 STD

1/3; 1/4; 1/5 Family соба

07.12 – 10.12

Чет/Нед 3 HB ПОНУДА ЗА ОТВОРАЊЕ НА СКИ СЕЗОНА

10.12 – 17.12

Нед/Нед 5 HB 97 101 107

17.12 – 29.12

3 HB 85 94 93

29.12 – 02.01

Пет/Вто 4 HB 212 256 225
29.12 – 05.01 Пет/Пет 7 HB 192 230 170

30.12 – 08.01

Саб/Пон 9 HB 149 178 164 ГРАТИС ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА-МЕСТО ВО ЗОНА 2
05.01 – 08.01 Пет/Пон 3 HB 106 125 116

05.01 – 14.01

Пет/Нед 9 HB 95 114 104       –
08.01 – 14.01 Пон/Нед 6 HB 99 120 110 11.01 – 14.01 126 187

151

14.01 – 21.01

Нед/Нед 7 HB 104 120 110 18.01 – 21.01 126 188 150
21.01 – 28.01 Нед/Нед 7 HB 90 95 99 25.01 – 28.01 113 170

118

28.01 – 04.02

Нед/Нед 7 HB 106 111 118 01.02 – 04.02 131 199 140
04.02- 11.02 Нед/Нед 7 HB 123 130 137 08.02 -11 .02 155 228

162

11.02 – 18.02

Нед/Нед 7 HB 105 111 117 15.02 – 18.02 131 196 140
18.02 – 25.02 Нед/Нед 7 HB 102 107 113 22.02 – 25.02 127 188

133

25.02 – 04.03

Нед/Нед 7 HB 98 102 107 01.03 – 04.03 121 180 127
04.03 – 11.03 Нед/Нед 7 HB 98 102 116 08.03 – 11.03

Music Week Понуда

11.03 –

18.03

Нед/Нед 7 HB 97 102 116 15.03 – 18.03 Music Week Понуда
18.03 –   25.03         4   76 80 92 22.03.-25.03 95 140

99

25.03-

01.04

4 HB 74 76 87 29.03 – 01.04 90 135 95

01.04-

08.04

4 HB 74 76 87 05.04 – 08.04 90 135 95
*Бројот на соби кој се продаваат по услов на ран букинг е ограничен.Наведениот попуст се   пресметува на услугата на ноќевање.
*Помал број на ноќевање од наведеното само на барање .
* 3 то и 4 то лице на помошно легло во супериор и супериор +  соба имаат 20 % попуст
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА за период  19.03.-08.04.2018
Услови за деца 2-12 години со две возрасни лица , прво дете БЕСПЛАТНО  смештај доколку користи заеднички лежај , второ дете има 50 %  попуст доколку користи посебен лежај
Grand Hotel & Spa****

Ценовникот важи за период од 07.12.2017 – 08.04.2018, цените се изразени во € по апартман (за наведениот број на лица) по ноќ

Минимум  5 ноќи во период од 29.12.2017 – 08.01.2018, 28.01.2018-18.02.2018 во останатите периоди минимум 3 ноќи

ПЕРИОД

Тип на апартман ПРЕМИУМ ПРЕМИУМ EXECUTIVE ПРЕМИУМ АПАРТМАН EXECUTIVE АПАРТМАН

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ АПАРТМАН

Број на aпартман 218, 331,328 111,113, 327,451  036, 051,067,110,112,114,553 037,052,115,220 223

224

452, 625

Услуга / број на  лица 1/2 1/3 1/4 1/5 1/5

1/5

07.1229.12.

HB 250 373 495 617 740 1.216
29.12-08.01. HB 377 563 748 934 1.120

1.456

08.01-28.01.

HB 266 396 526 656 786 1.216
28.01-18.02 HB 352 525 697 870 1.043

1.456

18.02-08.04

HB 241 360 476 594 711 1.216
Цената на сместувањето вклучува:

– Сместување на база полупансион (доручек и вечера-шведска маса)
– Специјална Божиќна вечера (25.12.2017, 07.01.2018)
– Гратис дочек на Нова Година-место во зона 2 за смена од 30.12.-2017-08.01.2018

– Неограничено користење на содржините во Spa & Wellness центарот на 1.800m2; затворен базен со димензии 18x9m, соблекувална (шкафче, бањарка,папучи, пешкир), relax зона, Sauna свет– infrared сауна, финска сауна, руска бања, тропски дождови, hammam, солено-ледена пештера, kneipp, базен и jacuzzi со стоплена вода на отворено; неограничено користење на fitnes центарот
– Wi-Fi
– Хотелско осигурување

-Користење на простор за скии

Цената на апартманот вклучува:

– Сите услуги во хотелот Grand според горе наведените информации, со дополнителни бенифиции: Check in во соба; Сет за добредојде-овошје, шише со вода, вино; Коктел за добредојде; Личен concierge, 24h; Сладок поклон за добродошлица; Местење на собата за добра ноќ; Добра ноќ за најмладите-плазма шејк за слатки соништа; Grand сет за добро утро: кафе, дневни новини,магазини, сок од свежо овошје; Lux Bogner сет на козметика; Детски сет козметика; Можност за Grand доручек сервиран во соба; Можност за масажа во соба; Опрема за бебиња на барање (пулт за пресоблекување, кадичка,греач за шишенце); Express check out

Услови за Grand Hotel & Spa 4*:

– Дете од 0 – 2 год. што дели кревет со двајца возрасни- БЕСПЛАТНО во 1 /2 стандардна соба и во 1 /2 супериор соби
– Oд 2-7 год. што дели кревет со двајца возрасни – попуст 50% во 1 /2 стандардна соба и во 1 /2 супериор соби
– Дете од 2 – 12 ако користи помошен лежај – попуст 30% (со минимум 1 возрасно лице)
– Две деца од 2-12 со двајца возрасни – секое дете има попуст 50% во 1/3 стандардна соба , 1/3 family соба и во 1/3 супериор соби

– Две деца од 2-12 со двајца возрасни – секое дете има попуст 30% во 1/4 family соба
– Три деца од 2-12 со двајца возрасни – секое дете има попуст 30% во 1/5 family соба
– Третo и четврто возрасно лице – попуст 20% во 1/3 соба стандард , 1/3 супериор  и 1/ 4 супериор соби
– Доколку две возрасни лица користат 1/3 family соба или 1/3 superior соби – доплата 20% по лице на цена 1/3 family соба и во 1/3 супериор соби
– Смалување за услуга BB, 6.00 €

Доплата во пред продажба или на лице место (не е задолжително):

– Ski школо и snowboard школо – Пакети од 6, 5, 3, 2 дена
– Креветче за бебе 5.00 € по ноќ
– Дочек на Нова Година во Grand Hotel & Spa 4* цени во пред продажба за резервација до 01.12.2017 – Свечана вечера 31.12.2017. со музичка програма со популарни естрадни ѕвезди. Доплати на рецепцијата на хотелот: VIP зона 180 €; I зона 135 €; II зона 117 €; деца од 0-7 год. гратис; деца 7-12 год. попуст 50%

-Цена на рецепција  за резервации од 01.12. 2017-Свечена вечера 31.12.2017со музичка програма  со популарни естрадни звезди . VIP зона 200 €, I зона 150 €; II зона 130 €; деца од 0-7 год. гратис; деца 7-12 год. попуст 50%

 

Grand