Гранд Хотел 4* – Банско – Зима 2020/21

Зимска приказна!
Grand Hotel Bansko 4* – СПА хотел на годината.

Гранд Хотел Банско е луксузен хотелски комплекс со 5 ѕвездена функционалност кој нуди широк опсег на услуги за Вашиот одмор. Прфесионалниот тим на Гранд Хотел Банско ви гарантира првокласна услуга и релаксирачка атмосфера 24 часа на ден, 7 дена во неделата. Хотелот е изграден и декориран во модерен стил, во согласност со највисоките стандарди и дизајнерските трендови.

Гранд Хотел 4* – Банско

Зима 2020/2021

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

 

Зимска приказна!
Grand Hotel Bansko 4* – СПА хотел на годината.

Гранд Хотел Банско е луксузен хотелски комплекс со 5 ѕвездена функционалност кој нуди широк опсег на услуги за Вашиот одмор. Прфесионалниот тим на Гранд Хотел Банско ви гарантира првокласна услуга и релаксирачка атмосфера 24 часа на ден, 7 дена во неделата. Хотелот е изграден и декориран во модерен стил, во согласност со највисоките стандарди и дизајнерските трендови.

GRAND HOTEL 4* – Банско
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2020| 15% попуст за резервација и уплата до 15.10.2020 | 10 % попуст за резервација и уплата до 31.10.2020.
БОНУСИ : 7=6, 14=11 за период на престој 01.12.2020-13.03.2021 | 5=4 за период на престој 01.12-20.12.2020 (се комбинира со попуст за рана резервација)
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-20.12.2020 21.12-27.12.2020 28.12-03.01.2021 04.01-08.01.2021 09.01-12.02.2021 13.02-05.03.2021 06.03-13.03.2021
Вид на сместување мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 4 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
Двокреветна соба стандард (2+0) 39 € 56 € 85 € 58 € 51 € 57 € 42 €
Двокреветна соба делукс (макс 2 в.+1 д. до 5.99 год.) 44 € 62 € 91 € 64 € 57 € 63 € 48 €
Еднокреветна соба (1+0) 62 € 90 € / 93 € 83 € 92 € 68 €
Едноспален апартман (макс 3 в. + 1д. до 5.99 год.) 50 € 68 € 103 € 70 € 64 € 69 € 54 €
Двоспален апартман (макс 4 в. + 1д. до 5.99 год.) 45 € 63 € 92 € 65 € 59 € 63 € 48 €
Егзекутив соба (2+0 58 € 76 € 105 € 78 € 72 € 77 € 62 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, користење на сауни, парна бања, турска бања, фитнес, ски гардеробер, транспорт до жичарница
Дополнителни услови :
▪ Деца до 5.99 год. со 2 возрасни – бесплатно
▪ Деца од 6-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 75€, дете – 40€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2020/2021 ТУКА