Ultra First minute понуда за Sharm El Sheikh

Шарм Ел Шеик е монденско летувалиште во Египет, сместено во неговиот азиски дел на југ на Синајскиот полуостров на 480км од Каиро. Најпознат туристички центар на Шарм Ел Шеик е заливот Naama bay со шеталиште долго 3 км каде што се наоѓаат најлуксузните хотели, ресторани, продавници и дискотеки. Ова место е главниот центар на случувањата во шарм Ел Шеик. Овој дел на Црвено море е тиркизно и топло., непосредно позади плажите се наоѓа пустината. Овде ќе може да уживате освен во луксузот на ресортите, морето што одзема здив и во бедуинските населби во кои сеуште живеат луѓе акко и во прекрасните корални заливи. Нека оваа дестинација биде Вашиот избор за лето 2020, Ве очекуваме на 071/451-633!!

Египет лето 2020

Ultra First minute понуда за Sharm El Sheikh

ЗА ТЕРМИН 17.06

 

Име на хотел 17.06.2020
1. Coral Beach Tiran Ssh 4* 448 €
2. Coral Beach Montazah 4* 448 €
3. Sharm Grand Plaza Resort 5* 474 €
4. Hilton Waterfalls 5*  497 €
5. Tropitel Naama Bay 5* 532 €

                     ПРИТИСНЕТЕ НА ИМЕТО НА ХОТЕЛОТ ЗА ДА ВИДИТЕ СЛИКИ И ДЕТАЛИ

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ И ИСТИТЕ ВКЛУЧУВААТ: 

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive.
 • Аеродромски такси.
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје.
 • Дозволени 20 кг чекиран багаж по лице.
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром.
 • Организација на аранжманот.

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА: 

 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација.
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.
 • Патничко осигурување.

Одјавување на гости: 10:00 часот

ДРУГИ ХОТЕЛИ ЗА ЕГИПЕТ ЛЕТО 2020 ВО ШАРМ ЕЛ ШЕИК МОЖЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ НА ОВОЈ ЛИНК