First minute понуда за Хургада

Хургада е популарно египетското летувалиште на Црвено Море , 500 километри југоисточно од главниот град Каиро. На светската туристичка карта е присутна од 70 – тите години на минатиот век, кога своите прекрасни песочни плажи и божествена флора и фауната на морето, со илјада и една гребен, во светот беше промовирана од холандски и италијански сурферите и нуркачи.
Денес Хургада е модерен туристички центар со околу 150 врвни хотели . Туристички зона се протега во должина од речиси 70 километри и опфаќа и ги опфаќа туристичките населби Ел Guna и Makadi Bej. Покрај идеалната клима , долгите песочни плажи со шеталичте, топли и чистите води , една од препораките за овој египетски туристички центар е близината до Луксор, археолошкиот капитал на Египет.

Резервирај на 071/451-633

Египет лето 2020

First minute понуда за Хургада 

ЗА ТЕРМИНИ 27.05.2020; 03.06.2020 и 10.06.2020

Име на хотел 27.05.2020 03.06.2020 10.06.2020

1.
 

GIFTUN AZUR RESORT 4*


433 €

433 €

433 €

2.
SEAGULL RESORT 4*
433 €

433 €

433 €
3. AMC ROYAL RESORT 4*
436 €

436 €

436 €

4.

PHARAOH AZUR RESORT 5*

448 €

448 €

448 €

5.
LABRANDA CLUB MAKADI 4*
453 €

453 €

453 €

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ И ИСТИТЕ ВКЛУЧУВААТ: 

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive.
 • Аеродромски такси.
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје.
 • Дозволени 20 кг чекиран багаж по лице.
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром.
 • Организација на аранжманот.

 

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ

 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација.
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.
 • Патничко осигурување.

ДРУГИ ХОТЕЛИ ЗА ЕГИПЕТ ЛЕТО 2020 ВО ХУРГАДА  МОЖЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ НА ОВОЈ ЛИНК