Специјална понуда – Хургада Лето 2020!!

Неверојатно ниски промоции на хотели со 4* и 5* на база се вклучено, со аеродромски билет и АЕРОДРОМСКИ такаси на Црвено море, Египет! Одберете термин во август и септември по ПРОМО ЦЕНИ! Инфо на 071/451-633 и 02/2774-371

 ХУРГАДА ЛЕТО 2020 со сите трошоци вклучени!!!

ЛИМИТИРАНА АКЦИЈА 

Објавените пакет цени се по лице и ги ВКЛУЧУВААТ СИТЕ ТРОШОЦИ ЗА ПЦР ТЕСТИРАЊЕ !!!

Термин  21 септември

Хотел 21.09-6AL
MINAMARK RESORT 4*
399 €
BELLA VISTA RESORT 4*
421 €
KING TUT 4* 434 €
SEAGULL RESORT 4*
439 €
LONG BEACH RESORT 4*
453 €
LABRANDA ROYAL MAKADI 5* 462 €
DESERT ROSE 5* 460 €
MARLIN INN BEACH RESORT 4*
464 €
SUNNY DAYS SPA & AQUA PARK 4*
467 €
PYRAMISA SAHL HASHEESH 5*
(Две деца до 13.99 бесплатно)
479 €
CARBBEAN SOMA BAY 5*
(Две деца до 13.99 бесплатно)
490 €
STEIGENBERGER AQUA MAGIC 553 €

 

ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ:

  • 7 ноќевања на услуга All inclusive
  • Аеродромски такси
  • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје
  • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
  • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
  • Организација на аранжманот
  • Египетска влезна визаБЕСПЛАТНА
  • Вклучено ПЦР Тестирање

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ:

Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци Патничко осигурување

Напомена:

Деца до 2 години се сметаат за бебиња и плаќаат само такса од 25 евра 

Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој.

Доколку резултатот од ПЦР тестот направен во Македонија пред патувањето е позитивен, на патникот ќе му биде рефундиран целокупниот износ намален за 60 евра.

 

НАПОМЕНА:

ОРГАНИЗАТОРОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ДА ГО ОТКАЖЕ АРАНЖМАНОТ ИЛИ ДА ЈА ЗГОЛЕМИ ЦЕНАТА, ДОКОЛКУ НЕ СЕ ОСТВАРИ МИНАМАЛНИОТ БРОЈ НА ПАТНИЦИ ЗА РЕАЛИЗАЦИЈА НА ИСТИОТ

ОРГАНИЗАТОРОТ НЕ СНОСИ ОДГОВОРНОСТ ЗА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО И РЕДОТ НА ЛЕТАЊЕ НА АВИО КОМПАНИЈАТА КОЈА ГО РЕАЛИЗИРА ЧАРТЕР ЛЕТОТ.

РЕЗЕРВИРАЈ НА 071/451-633

KING TUT 4*

Хотел Кинг Тут се наоѓа во близина на центарот Sakala, а од аеродромот е оддалечен 5 километри. Лоциран е директно на песочна плажа. Хотелот располага со 133 соби. Сите соби имаат клима уред, мини бар, телефон, сателитска ТВ, фен за коса и балкон. Гостите на хотелот располагаат со 3 главни ресторани (од кои едниот е на плажа), 4 барови ( еден е на плажа), базен, сауна, jacuzzi, простории за масажа и анимационен тим за забава за време на целиот ден.

 

MINAMARK RESORT 4*

Хотелот се наоѓа во центарот на Хургада, во областа Сакала, на самиот морски брег, а аеродромот е оддалечен 7 км. Близу е до трговските центри, ресторани и барови, а само десет минути пешачење од популарната марина. Плажата е сопствена, песочна, а употребата на чадори и лежалки е бесплатно за гостите на хотелот.

Хотелскиот комплекс се состои од главна зграда со рецепција и мал дел на сместувачки капацитети надвор од централната зграда. Хотелските содржини се: базен, со детски оддел, два ресторани со интернационална кујна, 3 ресторани a la carte, 3 барови, пинг-понг, билијард, одбојка на плажа, училиште за нуркање, ноќен клуб, интернет кафе, услуга за перење, детско игралиште, анимација за деца. Wi-Fi-то е бесплатно во лобито, додека во собите дополнително се наплаќа.

Хотелот има вкупно 299 соби, од кои повеќето имаат балкони, и се поделени на standard, superior ( поглед на градина или делумно поглед на море), deluxe (поглед кон море или базен) и семејни (две одвоени соби). Сите соби имаат клима, ТВ, телефон, мини-бар. Услугата е all inclusive (појадок, ручек и вечера, закуски, безалкохолни и алкохолни пијалоци од домашно производство).

 

SEAGULL RESORT 4*

Хотелот се наоѓа во центарот на Хургада, на самиот брегот од морето. Од аеродромот оддалечен е 10км. Се состои од две згради и секоја зграда има посебна рецепција и сопствена песочна плажа, која на гостите им овозможува целосна удобност и приватност. Гостите имаат можност да ги користат двете плажи, без оглед во кој дел од хотелот се сместени. Во рамките на хотелот се наоѓаат три ресторани во кои може да уживате,  во зависнот од тоа каква храна сакате: Cleopatra & Nefertiti ресторан кој нуди специјалитети од интернационалната кујна, Dolphin beach ресторан кој нуди италијански специјалитети, Chinese ресторан со арапска кујна,  Oasis beach ресторан со морски плодови и  Captin Nemo’s ресторан кој се наоѓа на ротирачкиот покрив кој им овозможува на гостите прекрасен поглед на градот и заливот. Исто така, хотелот има тениски терени, пет надворешни базени, како и базени со тобогани, одбојка на плажа, билијарт, аеробик, ватерполо, нуркање, spa & wellness центар, aqua центар ( центар за спортови на вода), помал aqua центар за деца, мини зоолошка градина, клуб за деца со програми за анимација, театар, кино и продавници.

MARLIN INN BEACH RESORT 4*

Marlin Inn Beach Resort 4* се наоѓа во центарот на Хургада, на самото шеталиште Мемша, на 4км од градот Сакала и од аеродромот. Хотелот располага со 419 големи и удобни соби со бања, фен, сателитска тв, телефон, клима, сеф, минибар и балкон. Хотелот поседува главен ресторан, два алакард ресторани, 4 барови, дискотека, продавници, менувачница, спа и фитнес центар и бесплатно wi fi во лобито. Хотелот располага со отворен базен, детско игралиште, тениско игралиште, пикадо, пинг понг, билјард, одбојка, спортови на вода, теретана, детски клуб и анимација за возрасни и деца. И има сопствена песочна плажа.

 

BELLA VISTA RESORT 4*

Поставен околу градината Bella Vista Ресортот  има приватна песочна плажа, 2 отворени базени и сопствена пристаниште. Во делот на Сакала, хотелот  е близу до продавници и локални ресторани. Bella Vista нуди соби за хендикепирани лица, семејни соби и апартмани кои имаат приватни балкони со поглед на Црвеното Море или градини. Сите соби се климатизирани и имаат телевизор со рамен екран и сателитски канали како и мини бар.

За џет-ски, нуркање и нуркањето, Bella Vista хотелот  располага со центар за водни спортови и одбојка на  плажа. Wellness на хотелот вклучува сауна, парна бања и фитнес.

Трите ресторани на Бела Виста служат кинески, италијански и интернационална кујна. Музика во живо може да се ужива во некои од 6 барови. Алкохолни и безалкохолни пијалаци се служат во лоби, барот и диско.

 

SUNNY DAYS SPA & AQUA PARK 4*

Хотелот Spa & Aqua Park Resorts Sunny Days (поранешни El Palacio и Palma De Mirette) се наоѓа во северниот дел на Хургада, десно на Црвеното Море, на патот Curniche, помеѓу Dahara и новата Марина. Од аеродромот е на 12 км и околу 3 км од Сакала, на околу 2,5 км од Нова Марина. 
Хотелот поседува две приватни песочни плажи во форма на лагуна, а третата плажа е однадвор, од левата страна на хотелот со долг корален гребен феноменален за љубителите на нуркањето (се препорачува специјални обувки). Лежалките, чадорите како и пешкирите за плажа се бесплатни за гостите на хотелот. На крајот од лагуната има корален гребен кој е одличен за нуркање и за љубителите на подводниот свет.
Хотелот располага со 1.220 соби, Premium, Standard Sea view, Standard Lagoon/Pool view, Standard back view, Junior suite, Royal suite, Family room и Villa. Стандардните соби се од 28 м2 до 30 м2, сите соби имаат  купатило со када или туш, фен, SAT/TV, сеф, мини бар, апарат за кафе и чај, клима, телефон и балкон или тераса.

LONG BEACH RESORT 4*

Long Beach Hotel e kомфорeн хотел, се наоѓа на својата песочна плажа, но поради големината на хотелot, некои делови се различно оддалечени од плажата. Лоциран е на 14 километри јужно од аеродромот и 30 километри од Хургада кон Сафаги.

Хотел има повеќе ресторани, Лотус – главен ресторан со поглед на базени, Ал Денте – италијански ресторан, Мараба – египетски ресторан, ресторан на плажа кој нуди морска храна, пет барови, дискотека, шопинг центар, 7 отворени базени, во три од нив преку зима ја загреваат водата, детско игралиште, детски клуб, палачинки, пешкири и лежалки на плажа – бесплатни, центар за нуркање, вода за спортови, сала за билијард, мини голф, 4 тениски и 2 сквош терени, фитнес, сауна, SPA, jacuzzi, парно купатило, салон за убавина, анимација.

Има 912 соби, сите имаат тераса или балкон со поглед на море или градина, клима, мини бар / фрижидер, телефон, сателитска ТВ, купатило, фен за коса. Постојат и  соби за непушачи.

 

PYRAMISA SAHL HASHEESH 5*

Хотелот е сместен на сама плажа во областа Sahl Hasheesh и е оддалечен 30км од центарот на Хургада и 25км од аеродромот. Располага со вкупно 851 соба, секоја опремена со купатило, фен, тв, минибар, клима, сеф, балкон или тераса. Хотелот располага со главен ресторан, 8 алакард ресторани, во кои се служат специјалитети од интернационална кујна, 5 барови, дискотека, сервис за перење, интернет центар, продавници, менувачница и фризерски салон. Хотелот располага со 2 надворешни базени и 2 детски базени со аква парк, пинг понг, билјард, разни спортови на вода, нуркачки центар, спа центар со сауна, парна бања, џакузи, простории за масажа и теретана. За најмалите гости хотелот располага со мини клуб и забавен парк на плажа со анимации.

 

LABRANDA ROYAL MAKADI 5*

Овој хотел е сместен на сама плажа во заливот Макади, на 35км од центарот на Хургада и 30км од аеродром. Располага со 505соби, секоја опремена со купатило, фен, тв, мини бар, клима, сеф, балкон или тераса. Хотелот нуди низа ресторани, како грчка таверна, бургер ресторан во рокенрол стил, италијански, кубански и азиски ресторан. Хотелот иам 2 базени за возрасни и еден детски, еден од базените за возр4асни  е со солена вода. Хотелот располага со фитнес центар, тениски игралишта, сквош и стрелаштво,  детски клуб со анимации.

 

DESERT ROSE 5*

Хотелскиот комлекс е сместен во прекрасна градина покрај сама плажа. Комплексот е одалечен од стариот дел 14км, додека од центарот Мемше 9км. Хотелот се наоѓа во непосредна близина на аеродромот и е одалечен само 2км.

Desert Rose Хотелот располага со 912 соби и апартмани кои се современо опремени. Располага со 2 ресторани, 8 барови, дискотека, театар.
Хотелот е опремен со Фитнес сала, теретана, игралишта за фудбал, тенис, одбојка, билиард и пинг понг соба. На располагање на гостите се и 3те базени од кои едниот олимписки, со преграден дел и катче за најмладите. Во попладневните и вечерни часови хотелот организира и разни анимации за своите гости.

 

ALBATROS CITADEL SAHL HASHEESH 5*

Луксузен хотел со оригинална архитектура, сместен во јужниот дел на Хургада во Сал Хашеш. Оддалечен е 18км од аеродромот и 22км од центарот на Хургада.

Има своја приватна плажа (дел со песок, дел со камчиња) со лежалки и чадори за сонце. Во близина на хотелот се наоѓаат две плажи со златен песок Citadel Azur Resort плажа и The Oberoi Sahl Hasheesh плажа.

Хотелот располага со големи удобни соби со бања, фен, сателитска ТВ, телефон, клима, сеф, мини бар, интернет приклучок, тераса. Хотелот поседува еден главен ресторан, три A’la Carte ресторани, рибен ресторан, барови, диско клуб и продавници. Има две лагуни со морска вода и три странични базени на повеќе нивоа, дел за деца и 6 џакузи, билијард, пинг понг, две тениски игралишта, теретана, одбојка на плажа, центар за нуркање, Спа центар, турска бања и детски клуб.

 

MERAKI BEACH RESORT 5* Adults Only

Хотелот се наоѓа во стариот дел на Хургада, на 500метри од центарот и 13 километри од аеродром. Располага со 270 соби кои се специјално дизајнирани во бохемиски стил. Сите соби имаат модерни бањи со туш, сателитска тв, телефон, мини фрижидер, клима и балкон или тераса. Хотелот е ново отворен и е ексклузивен само за возрасни. Освен главниот ресторан, хотелот има и 6 алакард ресторани, 6 барови, дискотека и бројни продавници. Располага со два базени со тобогани, центар за нуркање и спа центар со соби за масажи. Има сопствена песочна плажа, една од најубавите во Хургада.

 

ОВА Е ДЕЛ ОД ХОТЕЛИТЕ ШТО ГИ НУДИМЕ ВО ХУРГАДА,  ЗА ПОВЕЌЕ ИНФО ЈАВЕТЕ СЕ НА 071/451-633 и 071/451-633