CORAL BLUE BEACH HOTEL – Грција хотели лето 2020

Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини

Hotel – Nea Moudania,  14 km; Hotel – Gerakini, Paralia Gerakinis 2 km; Hotel – Psakoudia 7.6 km; Hotel – Metamorfosi 17.5 km; Hotel – Nikiti 24 km

Хотел Coral Blue Beach – Геракини, Ситонија

ПРОМО ЦЕНИТЕ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 24.05 ДО 14.06 ВАЖАТ ДО 31.03 со 50% уплата до 05.04
За период на престој од 14.06 до крајот на сезоната 7% попуст за резервации до 31.03

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

 

Локација:

Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини

 • Hotel – Nea Moudania,  14 km; Hotel – Gerakini, Paralia Gerakinis 2 km; Hotel – Psakoudia 7.6 km; Hotel – Metamorfosi 17.5 km; Hotel – Nikiti 24 km

Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас.

Плажа:Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.

Услуга:Полупансион (појадок и вечера).

Интернет:Бесплатно Wi – Fi на рецепција и на барот покрај плажа.

Сместување:

Двокреветна соба – DoubleRoom: Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) – максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло;
Двокреветни бунгалов – DoubleBungalow: брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло – максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 – 11.99) или 3 возрасни;
Фамилијарна соба со кревет на спрат – FamilyRoomwithbunkbed: Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат – максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 – 11.99 години) или 3 возрасни;

Тип на дополнително легло: На расклопување;
Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, Wi – Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.

Чистење на собите: 6 пати неделно; Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно;

Напомена: Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) – 5 € на ноќ – со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот.

Хотелски содржини:

 • Хотелскиот комплекс се простира на самата песочна плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце;
 • Главениот ресторан “Thalassa” е место каде се служат појадокот и вечерата на принцип шведска маса, со голем избор на вкусни домашни јадења и специјалитети.
 • Барот на плажа “Ammos” е преубаво место на самата плажа и под борови дрвја каде се нудат свежи сокови, сладоледи, лесно освежување, коктели и вкусна ужина;
 • Лоби бар “Blue Wave”, работи 24 часа на ден и овде исто така се нудат повеќе видови на кафе, грицки, сладоледи, слатки, освежување и алкохол.

Важна напомена:

При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

 

ПРОМО ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.03 / уплата 50% до 05.04
цените се дадени по лице за 7 ноќи со појадок и вечера
термин / соба dbl standard  bungalow  family bunk bed
24.05-31.05.2020 139 € 159 € 175 €
31.05-07.06.2020 155 € 169 € 189 €
07.06-14.06.2020 199 € 220 € 239 €

 

Редовен Ценовник:

Термин Услуга Double Bungalow Family Bunk Bed
Цена по лица за 7 ноќевања со појадок и вечера
24.05-31.05.2020 7 HB 209 € 225 € 239 €
31.05-07.06.2020 7 HB 229 € 245 € 259 €
07.06-14.06.2020 7 HB 269 € 285 € 299 €
14.06-21.06.2020 7 HB 309 € 325 € 339 €
21.06-28.06.2020 7 HB 339 € 355 € 369 €
28.06-05.07.2020 7 HB 369 € 385 € 399 €
05.07-12.07.2020 7 HB 409 € 425 € 439 €
12.07-19.07.2020 7 HB 459 € 475 € 489 €
19.07-26.07.2020 7 HB 479 € 495 € 519 €
26.07-02.08.2020 7 HB 479 € 495 € 519 €
02.08-09.08.2020 7 HB 479 € 495 € 519 €
09.08-16.08.2020 7 HB 479 € 495 € 519 €
16.08-23.08.2020 7 HB 459 € 475 € 489 €
23.08-30.08.2020 7 HB 399 € 415 € 429 €
30.08-06.09.2020 7 HB 319 € 335 € 349 €
06.09-13.09.2020 7 HB 259 € 275 € 289 €
13.09-20.09.2020 7 HB 229 € 245 € 259 €

 

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

Информации за лежалките:

За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања со појадок и вечера;
 • Едно дете до 11.99 години – Бесплатно;
 • Две деца до 11.99 години се сместуваат бесплатно;
 • Користење на клима уред;
 • Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот;
 • Паркинг (во согласност со слободни места во моментот).

Доплати:

 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 30€ на ноќ;
 • Трето дете од 0-11,99 години 25€ на ноќ;

Напомена за попусти:

 • Бројот на соби кој може да се реззервира со Early booking попусти е ограничен!
 • Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
 • Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.
 • доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
Скопје 35 € Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
Велес 35 € • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
Штип 40 € • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
Радовиш 40 € • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
Струмица 40 € • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
Неготино 35 € • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
Удово 35 € • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
Граничен премин
Богородица 35€
• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)
Превозот оди на релација Скопје – Геракини – Неа Потидеа – Калитеа – Полихроно – Ханиоти – Пефкохори

 

Забелешки:

 • Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.
 • Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме