Белград 8ми март

Белград е еден од најстарите градови во Европа, кој се наоѓа на сливот на реките Сава и Дунав. Тоа е неверојатен град кој едноставно повикува со својата уникатна и мистериозна атмосфера, како и бизарна мешавина на источната и западната култура.
Нови Сад е главен град на северната српска покраина Војводина. Втор град по големина во Србија, по Белград. Градот изобилува со стари историски градби, со многу цркви, катедрала, синагога, тврдина, плоштади и други историски знаменитости. Покрај српскиот јазик, се користат и унгарскиот, словачкиот и панонскорусинскиот јазик.
Инфо и резервации на 071/451-633

Белград 8ми март

Цена на аранжманот  79 евра / 4,898 мкд

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Белград е еден од најстарите градови во Европа, кој се наоѓа на сливот на реките Сава и Дунав. Тоа е неверојатен град кој едноставно повикува со својата уникатна и мистериозна атмосфера, како и бизарна мешавина на источната и западната култура.Па затоа имате одлична можност по повод денот на жената да го посетите Белград за 8ми март.

Програма за патување:

Ден 1

05.03.2021- Петок

Состанок на групата во 02:30 на паркингот спроти хотел Holiday INN. Тргнување за Белград во 03:00. Патување во раните утринските часови со попатни паузи. Пристигнување во Белград во претпладневните часови, сместување во хотел.. Следува разглед на Белград со придружба на водич (Булевар Револуција, Собрание, плоштад Никола Пашиќ, Теразиска чешма (хотел Москва), Кнез Михајлова, Калемегдан (Калемегданска тврдина), Скадарлија (Боемски кварт)..По разгледот е предвидено факултативно крстарење по реките Сава и Дунав и запознавање на градот од поинаков агол. Во вечерните часови (доколку епидемиолошката состојба во тој момент дозволи реализација) е предвидено факултативна посета на некоја од Белградските кафани каде ќе го запознаеме надалеку познатиот Белградски ноќен живот. Ноќевање.

Ден 2

06.03-.2021  Сабота

Појадок.  Факултативен излет до Нови Сад. Разглед на градот со локален водич: улицата на Јован Ј. Змај, Дунавската улица – пешачка трговска зона, Владичанскиот двор, плоштадот со Градското собрание и католичката црква, Петро варадинската тврдина…Слободно време. Враќање во хотел. Во вечерните часови е предвидена факултативна посета на традиционалните Белградски кафани. Ноќевање

Ден 3

07.03.2021- Недела

Појадок. Напуштање на Хотел. Се упатуваме во новоотворениот трговски центар Галерија, кој се наоѓа на новата атракција во градот позната како Београд на води. Слободно време. Во попладневните часови тргнување за Македонија. Пристигнување во Скопје во доцните вечерни часови.

Тип на сместување

Цена по лице

1/2 двокреветна соба Hotel Prince Hall 4*

99 евра

1/3 трокреветна соба Hotel Prince Hall 4*

89 евра

1/2 двокреветна соба Hotel Nobel 4*

89 евра

1/3 трокреветна соба Hotel Nobel 4*

79 евра


Цената на аранжманот вклучува:

  • Превоз со туристички автобус на наведената релација
  • 2 ноќевања со појадок во хотел со 4***
  • Разгледување на Белград со стручен локален водич
  • Посета на трговскиот центар Галерија
  • Придружник – пратител на групата за време на патувањето

Цената на аранжманот не вклучува:

  • Целодневна посета, разгледување на Нови Сад
  • Задолжително патничко-здравствено осигиривање
  • Туристичка такса 160 денари по ноќ по лице (се плаќа на рецепција)

 

Напомени:

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници

За овој програм важат Општите услови на патување на Стаф

Начини на плаќање:

Цената на аражманот се плаќа исклучиво во денари во агенција. При резервација на аранжманот се уплатува 30% од износот на аранжманот како авансна уплата. Остатокот од аражманот се доплатува на 7дена пред поаѓање.

Општи напомени за патување:

Т.А.Стаф го задржува правото на, во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање. За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните згради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.

Патникот има обврска да се јави 24 часа пред поаѓање за да потврди време и место на поаѓање!

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА 8 ми МАРТ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК

Белград 8ми март Белград 8ми мартБелград 8ми март