Пакет аранжмани Банско – 11 Октомври

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Пакет аранжмани – 11 Октомври 2019

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

 

Хотел МУРИТЕ 4* – Банско

Мурите Мурите

 

 

 

Тип на сместување

СЕ ВКЛУЧЕНО

Зграда АЗАЛИА

Зграда ОРХИДЕА

Двокреветна соба (2+0)

31€

29€

Едноспален апартман (2+2)

33€

32€

Двоспален апартман (4+2)

31€

29€

Дополнителни услови :

 • Деца до 5.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
 • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
 • НАПОМЕНА : За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми
 • Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат:
 • Ноќевање на база АLL Inclusive / се вклучено
 • (Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чај од 10:00 до 22:00)
 • Користење на СПА Центар (надворешен и внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)
 • Детски кат, паркинг, интернет
 • Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

 

 

Хотел Регнум 5*

 

 

 

Тип на сместување

Ноќевање со појадок

Полупансион

Едноспален апартман (2+2)

76€

94€

Двоспален апартман (4+2-

136€

164€

Деца до 9.99 год. на доп.легло

Бесплатно

Бесплатно

Возрасен на доп. легло

27€

33€

5% попуст за престој од 3 ноќевања

Цените се во евра за 2 лица во едноспален апп / 4 лица во двоспален апп за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање со појадок / Појадок и вечера
 • Користење на “REGNUM SPA CENTER” : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центар

 • Користење на “REGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско) – надворешен базен и џакузи со минерална вода

 • Детски кат и анимација за деца

 • Паркинг, интернет, сеф

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

   

 

 

Хотел Перун Лоџ 4* – Банско

 

 

Вид на сместување

Полупансион

Студио (2+1)

23€

Едноспален апартман (2+2)

24

Деца до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – доплата 8€

Трет возрасен на дополнително легло – 20% попуст

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база појадок и вечера
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес)
 • Интернет, паркинг
 • Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

 

Хотел МАУНТАИН ПАРАДАЈС 4* – Банско

 

 

Вид на сместување

СЕ ВКЛУЧЕНО – light

Студио (2+0)

28 €

Едноспален апартман (2+2)

29 €

Прво дете од 0-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Второ дете од 3-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

Трет возрасен на дополнително легло – 30% попуст

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база ALL INCLUSIVE LIGHT (појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците)
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес)
 • Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Организиран превоз:Скопје – Банско Скопје

Поаѓање : 11.10.2019

Враќање : 13.10.2019

Цена : 35€ по лице / повратен билет

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА 11 ОКТОМВРИ  НА СЛЕДНИОВ ЛИНК