Аурора 5***** – ОДМОР НА ПЛАНИНА

ОДМОР НА ПЛАНИНА – АУРОРА 5***** БЕРОВО- ПАКЕТИ Промотивен пакет “ ОДМОР НА ПЛАНИНА” за незаборавен одмор на целото семејство !! Идеална можност за вашето семејство – зимувајте на чист планински воздух во хотел со 5* ѕвезди, уживајте покрај прекрасниот базен со кристално чиста вода. ОДМОР НА ПЛАНИНА Ноќевање со појадок  Тип на соба Цена […]

ОДМОР НА ПЛАНИНА – АУРОРА 5***** БЕРОВО- ПАКЕТИ

Промотивен пакет “ ОДМОР НА ПЛАНИНА” за незаборавен одмор на целото семејство !!
Идеална можност за вашето семејство – зимувајте на чист планински воздух во хотел со 5* ѕвезди, уживајте покрај прекрасниот базен со кристално чиста вода.

ОДМОР НА ПЛАНИНА

Ноќевање со појадок 

Тип на соба

Цена по лице по ден во двокреветна соба за минимум 3 ноќевања

Супериор

33€ / 2.046,ооМКД

Делукс / Џуниор Свит 

37€ / 2.294,ооМКД

Апартман / Арт Студио

45€ / 2.790,ооМКД

Вила Апартман (цена по соба)

125€ / 7.750,ооМКД

 • Минимум 3 ноќевања со појадок во тип на соба по ваш избор
 • Можност за користење на пансионски оброк:

Полу пансион – 10€ / 620 денари, по лице од ден и 5€ / 310 денари за деца од 3-11.99год.

Полн пансион – 18€ / 1,116 денари, по лице од ден и 9€ / 558 денари за деца од 3-11.99год.

-20% попуст за користење на Спа услугите –  – предмет на достапност и претходно закажување

-20% попуст за трето лице во соба

Напомени

Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 денари за 1 Евро;
*** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
*** Политика за сместување на деца е во согласност со правилата за овој пакет:
– 1 дете на возраст до 02.99 год + 1 дете од 3-11.99год. – бесплатно при престој на база ноќевање со појадок;
– 2 дете на возраст од 3 до 11.99 години плаќа 50% од цената за возраен;
– дете над 12 години плаќа 80% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);
*** За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
*** Политика за откажување на резервацијата:
– 10 дена пред пристигнување – бесплатно;
– 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
– 5 дена или покасно – се наплаќа целата сума на пакетот.
*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;
***Пакетот не важи за државни празници.

 

Фамилијарен Пакет

Цена по ноќ за 2 лица + 2 деца (0-11.99год.) / Лесен полн пансион (појадок+лесен ручек+вечера)
Тип на соба / број на ноќевања 2 – 3 ноќевања 4-6 ноќевања 7 + ноќевања
Џуниор Свит или Делукс соба 124€ / 7,688мкд 118€ / 7,316мкд 110€ / 6,820мкд
 • Овој пакет важи до 20.12.2020
 • Овој пакет не важи за државни празници
 • 2+ ноќевања во делукс или џуниор свит;
 • Лесен полн пансион (појадок + лесен ручек + вечера)
 • -20% попуст за користење на Спа услугите  – предмет на достапност и претходно закажување

Сместување: максимум 2 лица + 2 деца (0-11.99год) или 3 лица + 1 дете (0-11.99год)

3то возрасно лице – доплата од 40 евра од вечер

Романтично Бегство

Романтично Бегство

3 дена / 2 ноќевања со појадок и вечера +  СПА + Масажи + Вино / Шампањ
 Тип на соба  Цена по лице

Доплата за викенд

(по лице / од вечер)

 Делукс / Џуниор Свит 99 € / 6.138,ooМКД     10 € / 620,ooМКД

-Понудата не важи за државни празници

 • 2 ноќевања на база полу пансион (појадок и вечера) во Џуниор Свит или Делукс соба
 • вечера во приреден романтичен амбиент
 • 1 вино или шампањ во соба за добредојде
 • бесплатно користење на Спа услугите (сауна, парна бања и внатрешен затоплен базен) по еден час дневно – предмет на достапност и претходно закажување
 • по една последователна масажа за двајцата во времетраење од 30 минути
 • можност за порано сместување и подоцна напуштање на собите

Екстра поволен пакет

 

Екстра поволен пакет
3 дена / 2 ноќевања на база полу пансион + СПА
Тип на соба Цена по лице Доплата за викенд

(По лице / од вечер)

Супериор соба 89€ / 5.518,ооMKD 10€ / 620,ooMKD
Делукс / Џуниор Свит 99€ / 6.138,ооMKD
Апартман / Арт Студио 115€ / 7.130,ооMKD

 

*понудата не важи за државни празници;
*понудата важи до 20.12.2020

 • Две ноќевања во тип на соба по избор
 • Полу пансион (појадок и вечера)
 • Бесплатно користење на Спа услугите (сауна, парна бања и внатрешен затоплен базен) по еден час дневно – предмет на достапност и претходно закажување

-20% попуст за трето лице во соба

Плаќањето се врши во денарска противвредност- може да се користат и Ваучери за туризам во Македонија РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА 071/451-633 или 02/2774-371

Целосната понуда за Македонија погледнете ја на овој ЛИНК

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА 11 ти ОКТОМВРИ ВО МАКЕДОНИЈА НА СЛЕДНИОВ ЛИНК
ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА 23 ти ОКТОМВРИ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК