Аспровалта – Вила Леона – Грција Лето 2019

Аспровалта — село во Општина Бешик во Солунски округ, Егејска Македонија, денес во областа Централна Македонија, Грција. Пред реформата на локалната власт во 2011 година Аспровалта била дел од општина Агиос Георгиос.
Селото се наоѓа на 78 километри источно од Солун и на 8 километри северно од Ставрос, во североисточниот дел на Халкидик, на западниот брег од Струмски Залив во подножјето на Богданска Планина.

Аспровалта – Вила Леона

Грција Лето 2019

Вила Леона се наоѓа на 30 метри од прекрасната песочна плажа во Аспровалта. Вилата има еден дуплекс апартман, едно двокреветно и едно трокреветно студио. Секое студио е комплетно опремено со кујна, тоалет, балкон , тв, интернет и климата е вклучена во цената.

 

НАПОМЕНА
 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице плаќаат само 35 евра
 • За 10 ноќи/ 11 дена (без*), цените се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • Во дуплекс апартман  плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице плаќаат само 35 евра
 • Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
 • Цените кои се на промоција се со пресметан попуст и не се одбива за сопствен превоз
 • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • Превоз од: / Скопје / / Велес / Удово / Гевгелија;
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од вилата.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (со*), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute или Happy day  понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената
 • Туристичка такса 0,5 евра по студио  од ден се наплаќа  во агенцијата.

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

Аспровалта Вила Леона