ARABIA AZUR RESORT 4*- ХОТЕЛИ – ЕГИПЕТ – ХУРГАДА

Arabia Azur Resort нуди отворен олимписки базен, долга приватна плажа и приватно пристаниште, соби со балкони со поглед кон морето, 5 минути возење од раздвижениот дел Ал Сакала во Хургада.Украсени со пастелни бои, собите на Arabia Azur се опремени со прозорци од подот до таванот, отворајќи се на балкон или тераса со поглед на море или базен. Секоја соба  е опремена со минибар и сателитска телевизија.

ARABIA AZUR RESORT 4*

Arabia Azur Resort нуди отворен олимписки базен, долга приватна плажа и приватно пристаниште, соби со балкони со поглед кон морето, 5 минути возење од раздвижениот дел Ал Сакала во Хургада.

Украсени со пастелни бои, собите на Arabia Azur се опремени со прозорци од подот до таванот, отворајќи се на балкон или тераса со поглед на море или базен. Секоја соба  е опремена со минибар и сателитска телевизија.

Гостите можат да уживаат на приватната плажа на хотелот или покрај спортскиот базен. Тие можат да го истражуваат лагунскиот гребен, веднаш зад песочната плажа. Health клубот нуди релаксирачки третмани за тело и салата.
Со 4 ресторани, хотелот Арабија Азур покрива широк спектар на храна и специјалитети, вклучувајќи и италијанска, ориентална и модерна кујна. Marina Beach Барот нуди коктели и оброци уживајки во погледот кон Црвеното Море.
Arabia Azur Ресортот се наоѓа на 15минути возење од Хургада

Услуга: All Inclusive

All Inclusive
Термин од: 12.06.2019 19.06.2019 26.06.2019 03.07.2019 10.07.2019 17.07.2019 24.07.2019 31.07.2019 07.08.2019 14.08.2019 21.08.2019 28.08.2019 04.09.2019 11.09.2019
Ноќевања 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6
STANDARD ROOM
Цена по лице во двокреветна соба 488 488 488 488 540 540 540 540 540 540 488 488 488 488
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Второ дете од 6-13.99 354 354 354 354 380 380 380 380 380 380 354 354 354 354
По лице во еднокреветна соба 619 619 619 619 698 698 698 698 698 698 619 619 619 619
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Второ дете од 6-13.99 419 419 419 419 459 459 459 459 459 459 419 419 419 419
Трет возрасен 468 468 468 468 521 521 521 521 521 521 468 468 468 468
Прво дете од 2-5.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Прво дете од 6-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219