AQUA VISTA HOTEL 4*- ХОТЕЛИ – ЕГИПЕТ – ХУРГАДА

Овој модерен хотелски комплекс (ALL INCLUSIVE) нуди најдоброто од египетскиот шарм и топлината на сонцето. Без разлика дали планирате романтично патување, активен одмор или семејно патување, тука можете да најдете нешто за секого.

AQUA VISTA HOTEL 4*

ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Овој модерен хотелски комплекс (ALL INCLUSIVE) нуди најдоброто од египетскиот шарм и топлината на сонцето. Без разлика дали планирате романтично патување, активен одмор или семејно патување, тука можете да најдете нешто за секого.

Брусен меѓу убави градини и опкружен со 3 кристални базени околу кои се  украсени со безброј палми. Овој хотел има се што ви треба за релаксација и целосно подмладување со помош на специјални понуди на разни третмани кои се антички и современи методи. Се наоѓа на 8км одалеченост од аеродромот и 21км од стариот центар на Хургада. Хотелот не е на сама плажа,се наоѓа на 500м од плажа, но имате превоз до плажа на секој половина час и има свои лежалки на плажа.

Hurgada – Megawish road
AQUA VISTA RESORT 4* 27.мај 03.јун 10.јун 17.јун 24.јун 01.јул 08.јул 15.јул 22.јул 29.јул 05.авг 12.авг 19.авг 26.авг 02.сеп 09.сеп 16.сеп
STANDARD SEA VIEW 2+1
Цена за уплата до 30.04.20 511 511 511 511 511 511 511 511 511 511 537 563 563 563 511 511 511
редовна цена на аранжманот 570 570 570 570 570 570 570 570 570 603 635 635 635 635 570 570 570
3-то лице 556 556 556 556 556 556 556 556 556 592 628 628 628 628 556 556 556
1-во дете од 2-13,99 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295
SINGLE ROOM
цена за уплата до 30.04.20 684 684 684 684 684 684 684 684 684 733 782 782 782 782 684 684 684
редовна цена на аранжманот 786 786 786 786 786 786 786 786 786 847 909 909 909 909 786 786 786
FAMILY ROOM 2+2
Цена за уплата до 30.04.20 626 626 626 626 626 626 626 626 626 670 713 713 713 713 626 626 626
редовна цена на аранжманот 714 714 714 714 714 714 714 714 714 768 822 822 822 822 714 714 714
трето лице 700 700 700 700 700 700 700 700 700 754 808 808 808 808 700 700 700
1-во дете до 0-13.99 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295
2-ро дете од 7-13,99 495 495 495 495 495 495 495 495 495 515 541 541 541 541 495 495 495

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ И ИСТИТЕ ВКЛУЧУВААТ:

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Организација на аранжманот

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

НАПОМЕНА:

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден

За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ

Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето

За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ

Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот

За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот

Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

 

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот

ДРУГИ ХОТЕЛИ ЗА ЕГИПЕТ ЛЕТО 2020 МОЖЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ НА ОВОЈ ЛИНК