Апарт Хотел Ласкарина – Потос – Тасос – Грција Лето 2019

Тасос

Островот Тасос се наоѓа на североисточна Грција. Тасос е помал остров и има скоро совршена форма на круг. Со обем од околу 100км, опкружен е со прекрасни песочни плажи. Дури и во најтоплите денови кога секаде е прополно со туристи, овде ќе најдете мирна плажа во некој од тиркизните заливи. Внатрешноста на островот е недопрен планински предел во кој се распрскани селца непроменети од времето. Целиот остров е прекриен со богата шума од црн и македонски бор. Најшумовитиот и најблискиот остров уште се нарекува и „зелен остров“. Синото море, зелените шуми и блескавит бел мермер ќе ви овозможат незаборавно искуство.

АпартХотел Ласкарина – Потос – Тасос

Грција Лето 2019

Вила Ласкарина е лоцирана во строгиот центар на Потос на само неколку метри од преубавата плажа. Вилата располага со 1/2, 1/2+1 соби како и 1/2+2 апартман на вториот спрат од објектот. Сите соби се опремени со ТВ, Wi – Fi, клима (со доплата 5€ на ден), опремени кујни, тераси.

Период Бр. на ноќевања 1/2+exb

студио

1/2+1

студио

1/2+2

Апартман

02.06-09.06.19 7* 140 150 160
09.06-16.06.19 7* 160 170 180
16.06-23.06.19 7* 190 200 210
23.0630.06.19 7* 220 240 250
30.06-09.07.19 9 480 520 540
09.07-18.07.19 9 580 630 650
18.07-27.07.19 9 580 630 650
27.0705.08.19 9 580 630 650
05.08-14.08.19 9 580 630 650
14.08-23.08.19 9 580 630 650
23.0801.09.19 9 520 560 580
01.0908.09.19 7* 190 210 220
08.09-15.09.19 7* 160 180 200
15.09-22.09.19 7* 140 160 180
22.09-29.09.19 7* 110 125 150

 

Напомена:

 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето,четврто и петто – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз
 • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
 • Во цената на аранжманите не е вклучено користењето на клима уредот и се доплаќа 5€ на ден.
 • За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секој од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
 • Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот
 • Сместување во студијата/апартманите е после 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

 

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

 

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check inво објектот.

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019