AMC ROJAL RESORT 4*- ХОТЕЛИ – ЕГИПЕТ – ХУРГАДА

Хотел АМЦ Royal Families & Couples се наоѓа на плажа во Хургада. На имотот нуди приватна плажа и разновидни активности на вода , вклучувајќи нуркање и пловење.

AMC ROJAL RESORT 4*

Хотел АМЦ Royal Families & Couples се наоѓа на плажа во Хургада. На имотот нуди приватна плажа и разновидни активности на вода , вклучувајќи нуркање и пловење.

Сите соби  вклучуваат балкон со поглед на Црвеното Море. Сите соби имаат телевизор со рамен екран, минибар и електричен котел. Suit-овите вклучуваат простор за седење а некои и кујна. Бањата има туш.

АМЦ Royal хотел  нуди различни опции за јадење. Ресторанот Blue Lagoon служи избрани меѓународни оброци на маса за доручек за појадок, ручек и вечера. Италијанскиот ресторан служи оригинални јадења со тестенини и пици. Во ресторанот Palms Island, гостите можат да уживаат во ориентална храна, додека во суши бар Kona Kai јапонски јадења подготвени со техника tapeyaki. Пијалоците се достапни на Fun Pub Shots.

Хотелот располага со комплетно опремена спортска сала за вежбање, сауна, парна соба и масажа . Други активности во рамките на објектот вклучуваат пинг-понг, одбојка на плажа и пикадо.

Центарот на Хургада со пазарот и шеталиштето е само 11 километри од хотелот.

Услуга: All Inclusive

 

 

All Inclusive 
Термин од: 6/11/19 6/18/19 6/25/19 7/2/19 7/9/19 7/16/19 7/23/19 7/30/19 8/6/19 8/13/19 8/20/19 8/27/19 9/3/19
Ноќевања 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6
STANDARD ROOM
Цена по лице во двокреветна соба 385 385 385 385 395 395 424 424 424 424 398 385 385
Прво дете од 2-13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
Второ дете од 7-13.99 295 295 295 295 300 300 315 315 315 315 302 295 295
По лице во еднокреветна соба 477 477 477 477 491 491 539 539 539 539 497 477 477
Прво дете од 2-13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
Второ дете од 7-13.99 347 347 347 347 348 348 372 372 372 372 351 347 347
По лице во трокреветна соба 374 374 374 374 384 384 412 412 412 412 388 374 374
Прво дете од 2-6.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
Прво дете од 7-13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
FAMILY  ROOM
Цена по лице во двокреветна соба 410 410 410 410 420 420 451 451 451 451 424 410 410
Прво дете од 2-13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
Второ дете од 7-13.99 307 307 307 307 313 313 328 328 328 328 314 307 307
Трет возрасен 400 400 400 400 410 410 441 441 441 441 413 400 400
Прво дете од 2- 13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
Второ дете од 7-13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215