ALBATROS WHITE BEACH RESORT 5*- ХОТЕЛИ – ЕГИПЕТ – ХУРГАДА

Овој хотел се наоѓа во шопинг областа во Хургада и се простира на преубава плажа со бел песок. Хотелот нуди ноќен клуб, повеќе базени и е еден од полуксузните хотели во Хургада. Лежалките на плажа, чадорите за сонце и пешкири за плажа се бесплатни за гостите на хотелот.

ALBATROS WHITE BEACH RESORT 5*

Овој хотел се наоѓа во шопинг областа во Хургада и се простира на преубава плажа со бел песок. Хотелот нуди ноќен клуб, повеќе базени и е еден од полуксузните хотели во Хургада. Лежалките на плажа, чадорите за сонце и пешкири за плажа се бесплатни за гостите на хотелот.

Лоциран е во непосредна близина на аеродромот и на 9км од центарот на градот.

Располага со луксузно опремени соби со сеф, мини бар, клима, телевизор со сателитска ТВ и интернет, купатило со када, туш и фен. Повеќето од собите се со поглед на море.

Во склоп на хотелот има 6 ресторани, 12 барови, 6 базени со тобогани, Wi-Fi на јавните површини, Спа центар, тениски игралишта, игротека за деца со анимација, теретана, менувачница

Услуга: All Inclusive

Редовен ценовник

All Inclusive
Термин од: 12.06.2019 19.06.2019 26.06.2019 03.07.2019 10.07.2019 17.07.2019 24.07.2019 31.07.2019 07.08.2019 14.08.2019 21.08.2019 28.08.2019 04.09.2019 11.09.2019
Ноќевања 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6
STANDARD ROOM 2+1
Цена по лице во двокреветна соба 731 € 731 € 731 € 731 € 731 € 731 € 731 € 786 € 797 € 797 € 797 € 775 € 731 € 731 €
Прво дете од 2-13.99 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 €
Еднокреветна соба 987 € 987 € 987 € 987 € 987 € 987 € 987 € 1069 € 1086 € 1086 € 1086 € 1053 € 987 € 987 €
Прво дете од 2-13.99 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 €
Второ дете од 7-13.99 603 € 603 € 603 € 603 € 603 € 603 € 603 € 644 € 652 € 652 € 652 € 636 € 603 € 603 €
Трет возрасен 718 € 718 € 718 € 718 € 718 € 718 € 718 € 772 € 783 € 783 € 783 € 761 € 718 € 718 €
Прво дете од 2-13.99 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 €
STD SEA VIEW ROOM 2+1
Цена по лице во двокреветна соба 797 € 797 € 797 € 797 € 797 € 797 € 797 € 851 € 862 € 862 € 862 € 840 € 797 € 797 €
Прво дете од 2-13.99 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 €
Еднокреветна соба 1085 € 1085 € 1085 € 1085 € 1085 € 1085 € 1085 € 1168 € 1184 € 1184 € 1184 € 1151 € 1085 € 1085 €
Прво дете од 2-13.99 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 €
Второ дете од 7-13.99 652 € 652 € 652 € 652 € 652 € 652 € 652 € 693 € 701 € 701 € 701 € 685 € 652 € 652 €
Трет возрасен 783 € 783 € 783 € 783 € 783 € 783 € 783 € 838 € 849 € 849 € 849 € 827 € 783 € 783 €
Прво дете од 2- 13.99 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 €
JUNIOR SUITE 2+2
Цена по лице во двокреветна соба 987 € 987 € 987 € 987 € 987 € 987 € 987 € 1069 € 1086 € 1086 € 1086 € 1053 € 987 € 987 €
Прво дете од 2-13.99 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 €
Второ дете од 2-13.99 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 €
Трет возрасен 974 € 974 € 974 € 974 € 974 € 974 € 974 € 1056 € 1072 € 1072 € 1072 € 1040 € 974 € 974 €
Прво дете од 2- 13.99 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 €