ALBATROS PALACE 5*- ХОТЕЛИ – ЕГИПЕТ – ХУРГАДА

Хотелот е оддалечен 10км од центарот на Хургада и на 8км од аеродромот, сместен покрај прекрасна приватна песочна плажа. Еден дел од плажата е со прекрасен корален гребен и привлекува голем број на гости кој се љубители на нуркањето и на подводниот свет. За гостите од хотелот на располагање им се бесплатни лежалки на плажа и чадори за сонце.

ALBATROS PALACE 5*

ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Хотелот е оддалечен 10км од центарот на Хургада и на 8км од аеродромот, сместен покрај прекрасна приватна песочна плажа. Еден дел од плажата е со прекрасен корален гребен и привлекува голем број на гости кој се љубители на нуркањето и на подводниот свет. За гостите од хотелот на располагање им се бесплатни лежалки на плажа и чадори за сонце.

Хотелот има неколку ресторани и барови, 3 отворени базени, базен за деца со тобогани, клуб за деца од 4 до 12год., 3 тениски игралишта, пинг-понг, мини-голф, мини-фудбал, аеробик, Wi-Fi (на јавните површини и со ограничена брзина). Исто така располага се и 7 ресторани и 8 барови. Во состав на хотелот има и менувачница, продавници и фризерница.

Сите соби се климатизирани и опремени со купатило, мини бар (се наплаќа), телефон, сет за кафе и чај, сеф.

 

Hurgada – Megawish road
ALBATROS PALACE 5* 27.мај 03.јун 10.јун 17.јун 24.јун 01.јул 08.јул 15.јул 22.јул 29.јул 05.авг 12.авг 19.авг 26.авг 02.сеп 09.сеп 16.сеп
STANDARD 2+1
Цена за уплата до 30.04.20 655 655 655 655 655 655 655 655 655 687 719 719 719 719 655 655 655
редовна цена на аранжманот 750 750 750 750 750 750 750 750 750 790 830 830 830 830 750 750 750
3-то лице 736 736 736 736 736 736 736 736 736 775 815 815 815 815 736 736 736
1-во дете од 2-13,99 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295
SINGLE ROOM
цена за уплата до 30.04.20 937 937 937 937 937 937 937 937 937 992 1047 1047 1047 1047 937 937 937
редовна цена на аранжманот 1103 1103 1103 1103 1103 1103 1103 1103 1103 1171 1240 1240 1240 1240 1103 1103 1103
STANDARD SEA VIEW
Цена за уплата до 30.04.20 707 707 707 707 707 707 707 707 707 739 770 770 770 770 707 707 707
редовна цена на аранжманот 815 815 815 815 815 815 815 815 815 855 894 894 894 894 815 815 815
трето лице 801 801 801 801 801 801 801 801 801 840 880 880 880 880 801 801 801
1-во дете до 0-13.99 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295
STANDARD BUNK BED 2+2
Цена за уплата до 30.04.20 678 678 678 678 678 678 678 678 678 710 741 741 741 741 678 678 678
редовна цена на аранжманот 779 779 779 779 779 779 779 779 779 819 858 858 858 858 779 779 779
1-во дете до 0-13.99 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295
2-во дете до 7-13.99 527 527 527 527 527 527 527 527 527 547 567 567 567 567 527 527 527

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ И ИСТИТЕ ВКЛУЧУВААТ:

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Организација на аранжманот

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

НАПОМЕНА:

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден

За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ

Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето

За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ

Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот

За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот

Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

 

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот

ДРУГИ ХОТЕЛИ ЗА ЕГИПЕТ ЛЕТО 2020 МОЖЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ НА ОВОЈ ЛИНК