ALBATROS CITADEL SAHL HASHEESH 5*- ХОТЕЛИ – ЕГИПЕТ – ХУРГАДА

Луксузен хотел со оригинална архитектура, сместен во јужниот дел на Хургада во Сал Хашеш. Оддалечен е 18км од аеродромот и 22км од центарот на Хургада.Има своја приватна плажа (дел со песок, дел со камчиња) со лежалки и чадори за сонце. Во близина на хотелот се наоѓаат две плажи со златен песок Citadel Azur Resort плажа и The Oberoi Sahl Hasheesh плажа.

ALBATROS CITADEL SAHL HASHEESH 5*

Луксузен хотел со оригинална архитектура, сместен во јужниот дел на Хургада во Сал Хашеш. Оддалечен е 18км од аеродромот и 22км од центарот на Хургада.

Има своја приватна плажа (дел со песок, дел со камчиња) со лежалки и чадори за сонце. Во близина на хотелот се наоѓаат две плажи со златен песок Citadel Azur Resort плажа и The Oberoi Sahl Hasheesh плажа.

Хотелот располага со големи удобни соби со бања, фен, сателитска ТВ, телефон, клима, сеф, мини бар, интернет приклучок, тераса. Хотелот поседува еден главен ресторан, три A’la Carte ресторани, рибен ресторан, барови, диско клуб и продавници. Има две лагуни со морска вода и три странични базени на повеќе нивоа, дел за деца и 6 џакузи, билијард, пинг понг, две тениски игралишта, теретана, одбојка на плажа, центар за нуркање, Спа центар, турска бања и детски клуб.

Услуга: All Inclusive

Редовен ценовник

All Inclusive
Термин од: 12.06.2019 19.06.2019 26.06.2019 03.07.2019 10.07.2019 17.07.2019 24.07.2019 31.07.2019 07.08.2019 14.08.2019 21.08.2019 28.08.2019 04.09.2019 11.09.2019
Ноќевања 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6
STANDARD ROOM
Цена по лице во двокреветна соба 705 705 705 705 705 705 705 748 770 770 770 748 705 705
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Еднокреветна соба 948 948 948 948 948 948 948 1.013 1.046 1.046 1.046 1.013 948 948
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Второ дете од 7-13.99 584 584 584 584 584 584 584 616 633 633 633 616 584 584
Трет возрасен 691 691 691 691 691 691 691 735 757 757 757 735 691 691
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
DELUXE SEA VIEW ROOM
Цена по лице во двокреветна соба 836 836 836 836 836 836 836 891 902 902 902 880 836 836
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Второ дете од 7-13.99 528 528 528 528 528 528 528 555 561 561 561 550 528 528
Еднокреветна соба 1.145 1.145 1.145 1.145 1.145 1.145 1.145 1.227 1.243 1.243 1.243 1.210 1.145 1.145
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Второ дете од 7-13.99 682 682 682 682 682 682 682 723 731 731 731 715 682 682
Трет возрасен 823 823 823 823 823 823 823 878 889 889 889 867 823 823
Прво дете од 2- 13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219