ALBATROS AQUA PARK 4* – ХОТЕЛИ – ЕГИПЕТ – ХУРГАДА

Хотелскиот комплекс изграден во традиционалниот египетски стил се наоѓа во модерниот туристички град-ресорт El Gouna, на околку 20км од аеродромот во Хургада. Хотелот е сместен во централниот дел Kafr El Gouna, со поглед кон тиркизната лагуна и опкружен со многу палми и цвеќиња, кои се вистински рај за очи и душа. Хотелот поседува мала плажа, додека пак до плажата Zeytouna гостите се пренесуваат со suttle борд. Хотелот поседува: базен, ресторан, како и ресторан на плажата Zeytouna.

ALBATROS AQUA PARK 4* 

Овој хотел се наоѓа во непосредна близина на Хургада, и 10-минути возење од Хургада Меѓународниот аеродром. Се одликува со голем базен со води, загреан базен и топла када. Гостите можат да уживаат во слободен пристап до Аква парк, како и бесплатен пристап за деца. 

Соби во Aqua Park Resort Albatros се пространи и вклучуваат модерен мебел. Тие доаѓаат опремени со ТВ и минибар. Некои соби имаат балкони со поглед на градина или базени.

Albatros Aqua Park Resort има елегантен ресторан кој служи регионална и интернационална кујна. Исто така постои и бар кој нуди коктели и освежителни пијалоци.

Гостите можат да играат одбојка на плажа во блискиот Resort Albatros Aqua Park, или да посетат една од собите за билијард. Албатрос Аква парк одмаралиштето обезбедува бесплатен паркинг за автомобили.

Услуга: All Inclusive

All Inclusive
Термин од: 12.06.2019 19.06.2019 26.06.2019 03.07.2019 10.07.2019 17.07.2019 24.07.2019 31.07.2019 07.08.2019 14.08.2019 21.08.2019 28.08.2019 04.09.2019 11.09.2019
Ноќевања 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6
STANDARD ROOM
Цена по лице во двокреветна соба 481 481 481 481 481 481 481 536 547 547 547 525 481 481
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Второ дете од 7-13.99 350 350 350 350 350 350 350 378 383 383 383 372 350 350
Еднокреветна соба 613 613 613 613 613 613 613 695 711 711 711 678 613 613
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Второ дете од 7-13.99 416 416 416 416 416 416 416 457 465 465 465 449 416 416
Трет возрасен 468 468 468 468 468 468 468 523 534 534 534 512 468 468
Прво дете од 2-6.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Прво дете од 7-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
STANDARD POOL VIEW ROOM
Цена по лице во двокреветна соба 514 514 514 514 514 514 514 569 580 580 580 558 514 514
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Второ дете од 7-13.99 367 367 367 367 367 367 367 394 400 400 400 389 367 367
Еднокреветна соба 659 659 659 659 659 659 659 741 757 757 757 724 659 659
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Второ дете од 7-13.99 439 439 439 439 439 439 439 480 488 488 488 472 439 439
Трет возрасен 501 501 501 501 501 501 501 556 567 567 567 545 501 501
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
FAMILY ROOM
Цена по лице во двокреветна соба 613 613 613 613 613 613 613 695 711 711 711 678 613 613
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Второ дете од 7-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Трет возрасен 600 600 600 600 600 600 600 682 698 698 698 665 600 600
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219

 

Facebook35k
Instagram3k