Хотел Radina Way 4* – Боровец – Зима 2017/2018

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Radina Way 4*

Боровец – Зима 2017/2018

Хотел Radina Way 4* со локација на само 2 км од ски терените на Yastrebets. Хотелот се наоѓа во прекрасна борова шума.

Капацитет: двокреветни соби, стандардни и луксузни апартмани

Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон,бања со туш.

Содржини: ресторан, ресторан а ла карт, лоби бар, спа центар, фитнес, базен, сауна, парна бања, џакузи, соба за релаксација, масажа, детски клуб, библиотека, градина,  паркинг, шатл бус до терените, ски гардероба, школо за скијање, бесплатен wi-fi  …

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 31.10.2017 | 10% за резервација и уплата до 30.11.2017

БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 01.12-22.12.2017 | 05.03-31.03.2018 (попустите се комбинираат)

Цените се за 2 лица за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН​ 01.12-27.12.2017 18.12-28.12.2017 29.12-02.01.2018 20.01-17.02.2018

18.02-04.03.2018

Вид на сместување | Период на престој

05.03-31.03.2018 03.01-19.01.2018      
Еднокреветна соба 1 50.00 € 72.00 € 117.00 € 62.00 €

58.00 €

Двокреветна соба – стандард

2+1 64.00 € 91.00 € 147.00 € 78.00 € 74.00 €
Двокреветна соба – large 2+2 72.00 € 100.00 € 156.00 € 87.00 €

82.00 €

Едноспален апартман

2+2 81.00 € 109.00 € 164.00 € 96.00 € 91.00 €
Едноспален апартман – лукс 2+2 90.00 € 118.00 € 173.00 € 105.00 €

100.00 €

Минимален престој – 5 ноќевања.

Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, ски гардеробер, сеф, интернет, паркинг

 

Дополнителни услови :
  • Деца до 1.99 год. – бесплатно
  • Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст од цената за лице
  • Возрасен на дополнително легло во соба – 20% попуст од цената за лице
  • Возрасен на дополнително легло во соба – 20% попуст
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, дете – 40€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден 

 

Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40 € по лице

За реализација на превозот е потребен минимум од 8 патници

 

Radina's Way