ХОТЕЛ „RACHONI RESORT “ 3* – СКАЛА РАХОНИ – ТАСОС

Тасос

Островот Тасос се наоѓа на североисточна Грција. Тасос е помал остров и има скоро совршена форма на круг. Со обем од околу 100км, опкружен е со прекрасни песочни плажи. Дури и во најтоплите денови кога секаде е прополно со туристи, овде ќе најдете мирна плажа во некој од тиркизните заливи. Внатрешноста на островот е недопрен планински предел во кој се распрскани селца непроменети од времето. Целиот остров е прекриен со богата шума од црн и македонски бор. Најшумовитиот и најблискиот остров уште се нарекува и „зелен остров“. Синото море, зелените шуми и блескавит бел мермер ќе ви овозможат незаборавно искуство.

ХОТЕЛ „RACHONI RESORT “ 3*

СКАЛА РАХОНИ – ТАСОС

Скала Рахони се наоѓа на 11км западно од Лименас, опкружено со прекрасна природа и природни сенки распослани на песочната плажа. Идеално за релаксација и мирен одмор. Најубавиот залез на сонцето е токму во ова место.

Хотелот Рахони (комплетно реновиран март 2015) е сместен на приватна песочна плажа, располага со два базени, детски базен, фитнес центар, масажи, приватна плажа, бар, ресторан, снек бар. Собите се најмодерно уредени, опремени со LCD ТВ, купатило, клима, фрижидер, балкон.

Користењето на лежалки и чадори покрај базените и на плажа е БЕСПЛАТНО.

WIFI -БЕСПЛАТНО.

 

Период Период на престој 1/2 – ПП 1/2 – ALL
25.05-01.06.18 7 210 270
01.06-08.06.18 7 240 310
08.06-15.06.18 7 260 330
15.06-22.06.18 7 290 350
22.0629.06.18 7 320 390
29.06-08.07.18 9 440 510
08.07-17.07.18 9 490 550
17.07-26.07.18 9 530 640
26.0704.08.18 9 530 640
04.08-13.08.18 9 530 640
13.08-22.08.18 9 530 640
22.0831.08.18 9 490 550
31.0807.09.18 7 390 410
07.09-14.09.18 7 300 360
14.09-21.09.18 7 240 300
21.09-28.09.18 7 200 260

 

 

Напомена:
 • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 полупансиони, за минимум 2 лица во соба
 • 1-во дете 0-5,99 год.во двокреветна соба со двајца возрасни–беплатно
 • 1-во дете 6-11,99 год. во трокреветна соба со двајца возрасни-бесплатно
 • 2-ро дете 2-11,99 год. . во трокреветна соба со двајца возрасни плаќа 40% од наведената сума
 • Трет возрасен – плаќа 70% од наведената сума
 • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
 • Во цената на аранжманите не е вклучено користењето на клима уредот (се доплаќа 5 евра на ден)
 • Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата
 • Сместување во собите е по 14 часот по локално време а напуштање на собите до 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

 

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:
 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018