Хотел Perun & Platinum Casino 4* – Банско

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел PERUN & PLATINUM CASINO 4* – Банско

Зима 2017/2018

Хотелот Perun & Platinum Caisno е лоциран на околу 300 м од главната гондола и околу 1 kм од центарот на Банско. Одличниот хотел со 4 ѕвездички и казиното Перун. Банско нуди удобност во зимскиот и летниот период од годината во најдоброто скијачко одморалиште во Бугарија.

Услуги во хотелот: скии и учител за скијање, пијано бар и казино со игра во живо, спа центар, два базени, ресторан a la carte. Спокојство за оние што бараат приватност и релаксација, возбудливи денови и ноќи за оние кои претпочитаат емоции и незаборавни искуства со пријателите.

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА 

:
10% за резервација и уплата до 31.10.2017
5% за резервација и уплата до 30.11.2017

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.02-21.02.2017 19.01-03.02.2018   22.12-28.12.2017

29.12-

01.01.2018

Вид на сместување | Период на престој 09.01-18.01.2018 02.01-08.01.2018  (мин.3 ноќевања) 
04.02-31.03.2018
Двокреветна соба – економи 2+1 31.00 € 38.00 € 46.00 € 72.00 €
Еднокреветна соба – економи 1 42.00 € 55.00 € 72.00 € 120.00 €
Двокреветна соба – без балкон 2+1 32.00 € 40.00 € 48.00 € 74.00 €
Еднокреветна соба – без балкон 1 44.00 € 58.00 € 74.00 € 125.00 €
Двокреветна соба – со балкон 2+1 35.00 € 42.00 € 50.00 € 77.00 €
Еднокреветна соба – со балкон 1 48.00 € 60.00 € 79.00 € 127.00 €
Јуниор сјуит 2+2 42.00 € 50.00 € 62.00 € 93.00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на затоплен внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, интернет.

 

Дополнителни услови : 
  • Дете до 1.99 год. – бесплатно 
  • Дополнително легло во двокреветна соба за дете од 2-5.99 год. на – бесплатно 
  • Дополнително легло во двокреветна соба за дете од 6-11.99 год. – 50% попуст 
  • Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 25% попуст 
  • Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит – бесплатно 
  • Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит – 50% попуст 
  • Возрасен на дополнително легло – 20% попуст 
  • Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 75€, дете – 40€ 
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40€по лице

За реализација напревозот е потребен минимум од 8 патници