ХОТЕЛ KOPSIS BEACH ПЕФКОХОРИ – ГРЦИЈА ЛЕТО 2018

Доколку би го превеле неговото име, тоа всушност буквално би го означило и негово вистинско осликување – “село во борови”. Ова познато туристичко место, кое се наоѓа на првиот крак на Халкидики – Касандра, е оддалечено на само десетина километри од веќе опишаното Полихроно. Многу поголемо и со многу повеќе содржини, Pefkohori со својата динамичност на постојано движење, секогаш претставувало магнет за туристите кои во летото бараат и многу забава. Опкружено со борови шуми, протегнато покрај прекрасното море и песочната плажа, ова туристичко место отсекогаш се вбројувало во најпознатите и најпосетените на полуостровот Халкидики. Многуте објекти за сместување, хотелите од сите категории, како и вонпансионските содржини со кои изобилува, Пефкохори го издвојуваат како високо развиена туристичка дестинација.

Хотел KOPSIS Beach – Пефкохори

Грција Лето 2018

KOPSIS Beach е хотел кој се наоѓа на самата плажа во Пефкохори. Располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни стурија на база RO – room only / само ноќевање,без исхрана или BB – Bed and Breakfast / ноќевање со појадок. Чистење на собите секој ден. Промена на пешкири секои два дена. Собите имаат мини фрижидерче, TV 32″ LED со сателитска,сопствен тоалет …

 

Ценовник лето 2018

 

01/06/18 – 14/06/18

09/09/18 – 23/09/18


*** минимум 4 ноќевања ***

Сместување:

Цена / услуга

2 Возрасни

69€ / BB

2 + 1 дете (4-11,99год)

75€ / BB

2 + 2 деца (4-11,99год)

79€ / BB
3 Возрасни

92€ / BB

15/06/18 – 12/07/18

02/09/18 – 08/09/19


*** минимум 4 ноќевања ***

Сместување:

Цена / услуга
2 Возрасни

92€ / BB

2 + 1 дете (4-11,99год)

98€ / BB
2 + 2 деца (4-11,99год)

105€ / BB

3 Возрасни

120€ / BB
13/07/18 – 01/09/18

*** минимум 5 ноќевања ***

Сместување:

Цена / услуга

2 Возрасни

115€ / BB
2 + 1 дете (4-11,99год)

120€ / BB

2 + 2 деца (4-11,99год)

125€ / BB
3 Возрасни

149€ / BB

 

 

Напомени:

– Дете од 0-3.99год БЕСПЛАТНО

– Бебешко креветче 5€/дневно

– Цените се дадени по соба за ноќевање на наведената услуга, изразени во евра за плаќање исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62,00мкд

Легенда:

– RO – room only / само ноќевање,без исхрана

– BB – Bed and Breakfast / ноќевање со појадок

Општи напомени:

Клима е вклучена во цена. Лежалки и чадор на базен – БЕСПЛАТНО. Лежалки и чадор на плажа со доплата (нарачка на пијалок од бар, минимум 4€ по лице). Чистење на собите секој ден. Промена на пешкири секои два дена. Промена на постелнина секои 4 дена. Бесплатно WiFi. Собите имаат мини фрижидерче, TV 32″ LED со сателитска,сопствен тоалет …

KOPSIS  

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2018