Хотел Ice Angels 4* – Боровец – Зима 2017/2018

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Ice Angels 4*

Боровец – Зима 2017/2018

Хотелот Ice Angels Hotel има одлична местоположба и се наоѓа помеѓу ски лифтот и жичарата. Нуди соби со камин, бесплатен бежичен интернет и поглед на ски стазите. Собите во хотелот Ice Angels се удбни и пространи со тепих на подот, дел за седење и работна маса, сите се опремени со телевизор и телефон. Хотелот Ice Angels се наоѓа во планинското одмаралиште Боровец, највисоко во Бугарија на надморска висина од 1.350 метри. Хотелот има голем избор на содржини како што се ски училиштето и игротеката за деца, ресторан и ноќен клуб. Треба да се спомене и спа центарот кој нуди третмани со арома терапија и затворен базен. Ice Angels хотелот е одалечен само 73 км од Софија и 125км од Пловдив.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 20.11.2017

БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 04.01-09.02.2018 | 17.02-31.03.2018 (попустите се комбинираат)

Цените се за 2/4 лица на база ПОЛУПАНСИОН​ 30.12-05.01.2018 23.12-29.12.2017

06.01-09.02.2018

Вид на сместување | Период на престој

  10.02-16.02.2018 17.02-31.03.2018

Еднокреветна соба

1

110.00 € 99.00 € 69.00 €

Двокреветна соба

2+1

157.00 € 139.00 € 99.00 €
Јуниор сјуит 2+1

183.00 €

163.00 €

130.00 €

Јуниор сјуит – лукс

2+1 196.00 € 175.00 € 142.00 €

Двоспален апартман

4+2 242.00 € 220.00 €

195.00 €

Двоспален апартман – лукс

4+2 253.00 € 231.00 €

206.00 €

Минимален престој – 5 ноќевања.

Во цената е вклучено : појадок, користење на внатрешен базен, паркинг, интернет

 

Дополнителни услови :
  • Деца до 5.99 год. – бесплатно
  • Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст од цената за лице
  • Возрасен на дополнително легло – 20% попуст од цената за лице
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 70€, дете од 2-11.99 год. – 35€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40 € по лице

За реализација на превозот е потребен минимум од 8 патници

 

Ice Angels