Хотел Јастребец 5* – Боровец – Зима 2017/2018

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Јастребец 5* – Боровец

Зима 2017/2018

Локација на Хотел Јастребец 5*: на стаза, 3 км од центарот на Боровец.

Хотелот Јастребец 5* претставува ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината.
Нуди можност за незаборавни моменти. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, голема тераса, лоби бар, пијано бар, ноќен клуб, спа центар.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, парна бања, хербална бања, финска сауна, лакониум, ледена фонтана, кнаип терапија, ледена фонтана, егзотични тушеви.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 
15% за резервација и уплата до 31.10.2017 за период на престој 22.01-01.02.2018 | 04.03-01.04.2018 
10% за резервација и уплата до 31.10.2017 за период на престој 02.01-06.01.2018 
10% за резервација и уплата до 30.11.2017 за период на престој 02.01-06.01.2018 | 22.01-01.02.2018 | 04.03-01.04.2018 

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 07.01-15.01.2018 | 04.03-26.03.2018 (се комбинира со попуст за рана резервација)
Цените се за соба за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 22.12-26.12.2017 27.12-01.01.2018 02.01-06.01.2018 07.01-21.01.2018 22.01-02.01.2018 02.02-03.03.2018 04.03-01.04.2018
Вид на сместување | Период на престој
Двокреветна соба 2+1         171.00 €         292.00 €         188.00 €         149.00 €         156.00 €         188.00 €         134.00 €
Мал апартман 2+1         268.00 €         414.00 €         263.00 €         210.00 €         230.00 €         263.00 €         196.00 €
Голем апартман 2+2         268.00 €         414.00 €         298.00 €         249.00 €         260.00 €         298.00 €         229.00 €
Финска вила 4+1         271.00 €         468.00 €         271.00 €         223.00 €         233.00 €         271.00 €         192.00 €
Цените се валидни за минимум 7 ноќевања.
Во цената е вклучено : појадок, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи, паркинг, интернет
Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 25€, дете – 14€

 

Дополнителни услови :

▪ Деца до 3.99 год. – бесплатно

▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 18€ по лице на ден од 22.12-26.12.2017 и 02.01-01.04.2018, 30€ по лице на ден од 27.12-01.01.2018

▪ Возрасен на дополнително легло – 35€ по лице на ден од 22.12-26.12.2017 и 02.01-01.04.2018, 60€ по лице на ден од 27.12-01.01.2018

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 150€, дете – 80€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40 € по лице

За реализација на превозот е потребен минимум од 8 патници