Хотел Јанакиев 4* – Боровец – Зима 2017/2018

Боровец (до 1950 Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Јанакиев 4*

Боровец – Зима 2017/2018

 

Хотелот Јанакиев се наоѓа во близина на ски лифтовите
Еден од најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација во комбинација со услугата и комфортот ви нудат можност за прекрасен одмор со семејството и пријателите.
Во склоп на хотелот има ресторан, пијано бар, конферентни сали, ски училиште, ски детска градина, паркинг, гаража, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, парна бања, сауна, леден кат, хидромасажни бањи, масажи и пилинг терапии

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-22.12.2017 23.12-29.12.2017 30.12-05.01.2018 06.01-12.01.2018 24.02-01.04.2018
Вид на сместување | Период на престој ПП – мин.4 ноќ. 13.01-09.02.2018   10.02-23.02.2018  
Двокреветна соба 2+1 38.00 € 60.00 € 88.00 € 74.00 € 41.00 €
Едноспален апартман 2+2 50.00 € 72.00 € 115.00 € 92.00 € 56.00 €
Еднокреветна соба 1+1 60.00 € 95.00 € 150.00 € 120.00 € 66.00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, користење на сауна, парна бања и лакониум за возрасни лица (од 15-19 ч.), паркинг, интернет.

 

Дополнителни услови :
  • Деца до 5.99 год. – бесплатно
  •  На дополнително легло деца од 6-12.99 год.  во двокреветна соба – 50% попуст
  •  Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во апартман – 8€ на ден
  •  Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 30% попуст
  •  Возрасен на дополнително легло во апартман – 15€ на ден
  •  Дете до 12.99 год. на редовно легло – се наплаќа за еднокреветна соба
  •  Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 50€
  •  Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40 € по лице

За реализација на превозот е потребен минимум од 8 патници

 

Јанакиев