Хотел Флора 4* – Боровец – Зима 2017/2018

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Флора Комплекс 4*

Боровец – Зима 2017/2018

Хотел Флора Комплекс 4* е со локација на 150 м. од ски лифт. Се наоѓа на 50 метри од главната трговска улица. Село Белчишта со своите минерални извори се наоѓа на 20 km. Хотелот нуди затворен базен, сауна, парна бања, ски гардеробер, банкомат, маса за тенис , билијард, детска градина, удобен спа центар, две конференциски сали,удобен лоби бар, паркинг.

Хотелскиот комплекс се состои од две основни згради кои се поврзани со топла врска. Комплексот е направен со цел да ги удоволи вкусовите и потребите на различните типови на туристи ,како љубителите на ски-туризмот така и културниот рекреативен планински туризам. Хотелот располага со двокреветни соби, студиа и апартмани.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 15.10.2017

БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 01.12-25.12.2017 | 04.01-15.01.2018 | 05.03-11.03.2018 (важи за рез. од 16.10.2017)
Цените се за 2 лица за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 26.12-03.01-2018 16.01-04.03.2018 18.12-25.12.2017

01.12-17.12.2017

Вид на сместување | Период на престој

    04.01-15.01.2018 12.03-01.04.2018
    05.03-11.03.2018  

Еднокреветна соба

1 120.00 € 74.00 € 56.00 € 48.00 €
Двокреветна соба 2+1 122.00 € 93.00 € 68.00 €

59.00 €

Студио

2+1 133.00 € 104.00 € 82.00 € 69.00 €
Едноспален апартман 2+2 156.00 € 121.00 € 98.00 €

83.00 €

Минимален престој – 5 ноќевања.

Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, интернет

 

Дополнителни услови :
  • Деца до 1.99 год. – бесплатно
  • Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – 60% попуст од цената за лице
  • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст од цената за лице
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 65€, дете од 2-11.99 год. – 35€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40 € по лице

За реализација на превозот е потребен минимум од 8 патници

 

Флора