Хотел Феста Палас 5* – Боровец – Зима 2017/2018

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Феста Винтер Палас 5*

Боровец – Зима 2017/2018

Хотел Феста Внтер Палас се наоѓа на 150 м од ски лифтот.
Супер луксузен хотел сместен во прекрасна борова шума. Со својот уникатен стил и мебел претставува комбинација на првокласна услуга и софистициран луксуз. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, виски и караоке бар, 2 конферентни сали.
СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, руска бања, релакс соба, романтична када, голем избор на терапии за лице и тело.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 30.11.2017

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-21.12.2017, 08.01-15.02.2018, 05.03-09.04.2018 (важат за резервации направени од 01.12.2017)

Цените се по лице за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.12-21.12.2017 22.12-28.12.2017 29.12-01.01.2018 02.01-13.01.2018 14.01-25.01.2018 16.02-04.03.2018

05.03-09.04.2018

Вид на сместување | Период на престој

    (мин.5 ноќ.) 26.01-15.02.2018      

Двокреветна соба

2+1 35.00 € 50.00 € 94.00 € 57.00 € 45.00 € 39.00 € 37.00 €
Јуниор сјуит – студио 2+2 42.00 € 59.00 € 111.00 € 66.00 € 53.00 € 45.00 €

43.00 €

Aпартман

2+2 45.00 € 64.00 € 122.00 € 73.00 € 59.00 € 50.00 € 48.00 €
Еднокреветна соба 1+1 53.00 € 79.00 € 188.00 € 101.00 € 72.00 € 58.00 €

54.00 €

Во цената е вклучено : појадок, транспорт со ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет во лоби.

Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 16€, дете – 8€

 

Дополнителни услови :
  • Деца до 2.99 год. – бесплатно
  • Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Второ дете и трето дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 70% попуст
  • Возрасен на дополнително легло во соба – 30% попуст
  • Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 110€, дете – 55€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40 € по лице

За реализација на превозот е потребен минимум од 8 патници

 

Феста