Хотел Св. Никола 3*- Сандански – 23-ти октомври

Сандански е мал град и рекреативен центар во јужно-западна Бугарија, дел од Благоевград- регијата. Сместен е во Санданско- Петричката престолнина опкружена со Пирин, Беласица и Огражден. Одалечен е 160 км од Софија. Климата е континентална со многу топли и суви лета, а влажнa и блага зима. Она што го издвојува Сандански и го прави популарна дестинација за релаксација и опуштање се бројните термални извори и надворешните базени во хотели.

Хотел Св. Никола 3*

Сандански за 23-ти октомври

Хотелот Св. Никола се наоѓа во центарот на градот на главната пешачка улица. Располага со внатреен базен, спа центар, класичен ресторан, средоземноморски респоран, снек бар и пиано бар.

 

Вид на сместување 1 НП
Двокреветна соба – стандард (2+0) 20€
Двокреветна соба – лукс (2+0) 25€
Дополнителни услови :
Дете од 0-03.99 год. Бесплатно

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :
√ Ноќевање со појадок
√ Бесплатен салатен бар за време на вечерата во хотелот
√ Користење на затворен базен со минерална вода
√ Користење на џакузи, римска бања, фитнес
√ Паркинг, интернет, сеф на рецепција

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Св. Никола