Хотел Св. Иван Рилски 4* – Банско – Зима 2018

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел Св. Иван Рилски 4* – Банско

Зима 2017/2018

Хотелот Иван Рилски се наоѓа во подножјето на Пирин Планина, во близина на ски стазите. Хотелот е оддалечен 800 метри од Гондола лифт, 1,5 км од центарот на Банско. Иван Рилски е потполно нов хотел (отворен 2008 година), чиј комплекс е составен од 5 згради во типично алпски архитектонски стил, со традиционално-бугарски мотиви. Хотелот располага со пространи и удобни соби, ресторан, бар, конференциска сала, room service, луксузен СПА центар (затворен базен, парна бања, сауна, фитнес).

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 
15% за резервација и уплата до 15.11.2017 за период на престој 01.12-27.12.2017 | 13.01-31.03.2018 
15% за резервација и уплата до 15.11.2017 за период на престој 28.12-12.01.2018
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-21.12.2017 | 27.01-31.03.2018
(се комбинира со попуст за резервација)
Цените се за 2 лица на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 28.12-02.01.2018 03.01-12.01.2018 01.12-27.12.2017
27.01-16.02.2018 13.01-26.01.2018
Вид на сместување | Период на престој     17.02-31.03.2018
Двокреветна соба – главна зграда 2+1         129.00 €           76.00 €           65.00 €
Студио – анекс зграда 2+1         129.00 €           76.00 €           62.00 €
Едноспален апартман – анекс зграда 2+2         142.00 €           88.00 €           76.00 €
Во цената е вклучено : појадок, користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, ледена соба, транспорт до жичарница
Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 10€ , дете – 8€
Минимален престој – 5 ноќевања.

 

Дополнителни услови :
  • Деца до 5.99 год. – бесплатно
  • Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 4€ за 1 НП
  • Доплата за паркинг : 7€ на ден (се плаќа на рецепција)
  • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст од цената за лице
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, дете – 40€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 

Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40€по лице

За реализација напревозот е потребен минимум од 8 патници