Хотел СВЕТИ НИКОЛА 3* – Сандански – НОВА ГОДИНА 2019

Сандански е мал град и рекреативен центар во јужно-западна Бугарија, дел од Благоевград- регијата. Сместен е во Санданско- Петричката престолнина опкружена со Пирин, Беласица и Огражден. Одалечен е 160 км од Софија. Климата е континентална со многу топли и суви лета, а влажнa и блага зима. Она што го издвојува Сандански и го прави популарна дестинација за релаксација и опуштање се бројните термални извори и надворешните базени во хотели.

Хотел СВЕТИ НИКОЛА 3* – Сандански

НОВА ГОДИНА 2019

Доколку сакате Новата година да ја дочекате расположени, одморени и релаксирани, ако сакате да ја одбегнете Новогодишната градска еуфорија и ако сакате снег и чиста воздух, Сандански и хотел Свети Никола се правиот избор за вас.

Пакети со новогодишна вечера во ОСНОВЕН РЕСТОРАН СВЕТИ НИКОЛА
Вид на сместување 3 ноќевања 4 ноќевања 5 ноќевања
Двокреветна соба – СТАНДАРД 199€ 229€ 260€
Двокреветна соба – КЛАСИК 219€ 255€ 290€
Двокреветна соба – ЛУКС 240€ 281€ 322€

 

Пакети со новогодишна вечера во ПИАНО БАР СВЕТИ НИКОЛА
Вид на сместување 3 ноќевања 4 ноќевања 5 ноќевања
Двокреветна соба – СТАНДАРД 173€ 204€ 234€
Двокреветна соба – КЛАСИК 194€ 229€ 265€
Двокреветна соба – ЛУКС 214€ 255€ 295€

 

Цените се по лице за пакет и вклучуваат :
  • 3,4 или 5 ноќевања со појадок
  • Новогодишна вечера во избраниот ресторан
  • Бесплатен салатен бар секоја вечер во основниот ресторан (со исклучок на 31.12.2018)
  • Бесплатно користење на затворениот базен со минерална вода, римска бања, сауна, фитнес
  • Интернет и  паркинг

 

ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ

Термин : 29.12-01.01.2019

Скопје – Сандански – Скопје

40 € повратен билет

 

Погледнете ги останатите наши понуди за Нова Година 2019 на следниов ЛИНК

 

Хотел Свети