Хотел Санрајс 4* – Банско – Зима 2017/2018

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел Санрајс 4* – Банско

Зима 2017/2018

Хотел Санрајс е лоциран на 300 м од жичарата.
Лоциран на само неколку минути од првата станица на ски лифтот, комплекот претставува комбинација од архитектура препознатлива за регионот, модерен комфорт и одлична услуга. Во склоп на хотелот има ски гардеробер, конференциска сала, ресторан, сеф, 24-часовен лоби бар, добро опремен спа центар со затворен базен, сауна и парна бања, како и ексклузивни третмани за тело и убавина. Комплексот Санрајс е опкружен со голема градина, паркинг, како и со површина за скара. Во радиус од 5 минути пешачење, можете да стигнете до историскиот дел на Банско и разни барови, ресторани и продавници. Шатл-автобус до гондола лифт е вклучен. Ова е омилен дел од нашите гости на Банско, според независните критики.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 5% за резервација и уплата до 30.09.2017 (попустите не се комбинираат)
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 29.12-01.01.2018 02.01-09.01.2018 22.12-28.12.2017 01.12-21.12.2017
26.01-11.02.2018 10.01-25.01.2018 05.03-31.03.2018
Вид на сместување | Период на престој 12.02-04.03.2018
БОНУСИ : / 7=6 7=6/6=5 7=5/6=5/5=4/4=3
Студио 2+1 55.00 € 33.00 € 30.00 € 28.00 €
Едноспален апартман 2+2 60.00 € 35.00 € 32.00 € 30.00 €
Двоспален апартман 4+2 55.00 € 35.00 € 32.00 € 30.00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес,паркинг, интернет.

 

Дополнителни услови :
  • Прво дете до 9.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Второ дете до 9.99 год. на дополнително легло – 50% попуст 
  • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
  • Дете до 9.99 год. на редовно легло – 30% попуст
  • За сместување во еднокреветна соба се плаќа 70% од сумата за 2 лица
  • Доплата за Новогодишна вечера (задолжително, додека има места во ресторанот) : возрасни – 75€, деца од 6-13.99 год. – 35€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.  1€ по лице на ден

 

Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40€по лице

За реализација напревозот е потребен минимум од 8 патници