Хотел Самоков 4* – Боровец – Зима 2017/2018

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Самоков 4*

Боровец – Зима 2017/2018

Хотел Самоов 4* е со локација во центарот на Боровец
Заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година. На располагање на своите гости им нуди ски училиште, ски гардеробер, 8 конференциски сали, 2 ресторани, барови, ноќен клуб, куглана, билијард, пинг понг, фризерски салон, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, хидромасажна бања, солариум, сауна, парна бања, турска бања, арома сауна, масажи.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 31.10.2017

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 30.11.2017

БОНУСИ : 5=4, 6=5, 7=6…14=12 за пристигнувања од 05.01-31.01.2018 (вкл.) и од 01.03-31.03.2018 (вкл.) – важи за рез. од 01.12.2017

Цените се по лице за 1 ноќевање 29.12-04.01.2018 05.01-12.01.2018 13.01-02.02.2018

20.12-28.12.2017

Вид на сместување | Период на престој

(мин. 5 ноќ.) 03.02-16.02.2018 17.02-26.02.2018

27.02-31.03.2018

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Двокреветна соба 2+1            52.00 €           39.00 €           33.00 €

          26.00 €

ПОЛУПАНСИОН

Двокреветна соба 2+1            55.00 €           43.00 €           37.00 €

          31.00 €

Во цената е вклучено :  појадок / појадок и вечера, користење на внатрешен базен, паркинг, интернет во лоби.

 

Дополнителни услови :
  • Деца до 4.99 год. – бесплатно
  • Деца од 5-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 15% попуст
  • Дете до 11.99 год. на редовно легло – 50% попуст
  • Доплата за еднокреветна соба – 20€ на ден
  • Новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 50€, дете од 2-11.99 год. – 35€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40 € по лице

За реализација на превозот е потребен минимум од 8 патници

 

Самоков