Хотел Рила 4* – Боровец – Зима 2017/2018

Боровец (до 1950 Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Рила 4*

Боровец – Зима 2017/2018

Хотел Рила 4* се наоѓа во центарот на Боровец
Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски стазите, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во склоп на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, fish spa, фитнес, сауна, парна бања.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 15.10.2017

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

28.12-06.01.2018 07.01-13.01.2018 14.01-27.01.2018 17.12-27.12.2018

08.03-05.04.2018

Вид на сместување | Период на престој (мин.3 ноќевања) 28.01-24.02.2018 25.02-04.03.2018 05.03-17.03.2018  

Двокреветна соба – стандард, поглед ресорт

2+1 89.00 € 73.00 € 58.00 € 54.00 € 40.00 €
Двокреветна соба – стандард, поглед стаза 2+1 92.00 € 76.00 € 62.00 € 57.00 €

43.00 €

Двокреветна соба – супериор, поглед ресорт

2+1 109.00 € 90.00 € 70.00 € 65.00 € 47.00 €
Двокреветна соба – супериор, поглед стаза 2+1 112.00 € 94.00 € 74.00 € 68.00 €

51.00 €

Фамилијарна соба (2 сврзани супериор), поглед ресорт

2+2 109.00 € 90.00 € 70.00 € 65.00 € 47.00 €
Фамилијарна соба (2 сврзани супериор), поглед стаза 2+2 112.00 € 94.00 € 74.00 € 68.00 €

51.00 €

Супериор сјуит – поглед ресорт *цена за соба

2+2 327.00 € 271.00 € 211.00 € 195.00 € 142.00 €
Супериор сјуит – поглед стаза *цена за соба 2+2 337.00 € 281.00 € 221.00 € 205.00 €

152.00 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, користење на внатрешен базен и џакузи, интернет во лоби, паркинг.

За гостите сместени во супериор соби вклучено е и : користење на термо зона и фитнес центар, интернет во собите, ски гардеробер.

 

Дополнителни услови :
  • Деца до 1.99 год. – бесплатно
  • Дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна стандард или супериор соба – доплаќа 20% од цената за возрасен
  • Деца од 2-11.99 год. сместени во фамилијарна соба : прво дете доплаќа 20%, второ дете доплаќа 50% од цената за возрасен
  • Прво дете сместено во супериор сјуит – бесплатно. Второ и трето дете доплаќа 10% од цената за сјуит
  • Трет и четврт возрасен сместени во супериор сјуит – доплаќаат 10% од цената за сјуит
  • Еден возрасен сместен со деца до 11.99 год. – прво дете доплаќа 70% од цената за возрасен, второ дете доплаќа 50% од цената за возрасен
  • Доплата за еднокреветна соба – 50% од цената за во двокреветна соба
  • За новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 65€, дете – 35€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

Рила