Хотел Регнум 5* – Банско – Зима 2017/2018

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел Регнум 5* – Банско

Зима 2017/2018

Регнум Банско Apart Хотел & СПА е лоциран во непосредна близина на зоната за скијање, на 400 метри од жичарата и на 900 метри од центарот на градот, во самото подножје на планината Пирин и до реката Глазне.
Опкружен е со прекрасна природа и со свој стил, кој го разликува од типичниот  традиционализам во одморалиштето. Хотелот нуди сместување во прекрасни студиа и апратмани со кујна, да ја задоволат секоја потреба и желба на гостите, ресторан со панорамски поглед, бар, базен, спа центар, конференциски сали.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 25% за резервација и уплата до 30.09.2017 | 20% за резервација и уплата до 30.10.2017

15% за резервација и уплата до 21.11.2017

БОНУСИ : 7=6, 14=12 за резервации од 21.11.2017 (не важи за период 27.12-02.01.2018)

Цените се за соба за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 27.12-02.01.2018 23.12-26.12.2017 10.01-18.01.2018

01.12-22.12.2017

03.01-09.01.2018

04.02-28.02.2018

01.03-14.04.2018

Вид на сместување | Период на престој

19.01-03.02.2018

Едноспален апартман

2 200.00 € 165.00 € 130.00 € 110.00 €
Двоспален апартман 4 365.00 € 280.00 € 210.00 €

185.00 €

Две деца до 10.99 год. на доп.легло

Бесплатно

Трето дете до 10.99 год. на доп.легло 41.00 € 35.00 € 29.00 €

23.00 €

Доплата за возрасен на доп.легло

55.00 €

46.00 € 38.00 €

31.00 €

Доплата за апартман со поглед на планина

5€ за апартман на ден

Доплата за делукс апартман

15€ за апартман на ден

Доплата за еднокреветна соба

10% попуст

попуст 25%

25% попуст

25% попуст

Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс соба, џакузи, детски кат, паркинг, интернет.

 

Дополнителни услови :

 

  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително)
  • возрасни – 85€, дете (11-15.99 год.) – 45€, дете (6-10.99 год.) – 25€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40€по лице

За реализација напревозот е потребен минимум од 8 патници