Хотел Премиер 5* – Банско – Зима 2017/2018

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел Премиер 5* – Банско

Зима 2017/2018

Хотел Премиер – Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна, спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот.
Локација : 150 м од жичарницата
Викториа СПА & фитнес : внатрешен базен, џакузи на отворено, гимнастичарски салон, студио за јога, финска сауна, арома сауна, парна бања, римска бања, kneipp патека, тепидариум, дел за рекреација, масажи и фитнес процедури

 

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 
10% за резервација и уплата до 30.11.2017 за период на престој 07.01-09.04.2018

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-15.12.2017 | 07.01-09.04.2018 (се комбинира со попуст за рана резервација)

7=6 за период на престој од 20.01-30.03.2018 (важи за резервации од 01.12.2017)

Цените се за 2 лица за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.12-21.12.2017 22.12-28.12.2017 29.12-06.01.2018 07.01-18.01.2018

19.01-03.03.2018

04.03-09.04.2018

Двокреветна соба

2+1 84.00 € 143.00 € 188.00 € 114.00 €

147.00 €

Двокреветна соба – поглед планина

2+1 100.00 € 160.00 € 205.00 € 131.00 € 164.00 €
Едноспален апартман 2+2 100.00 € 171.00 € 224.00 € 136.00 €

176.00 €

Едноспален апартман – поглед планина

2+2 117.00 € 187.00 € 241.00 € 153.00 €

193.00 €

Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, СПА и фитнес центар, интернет.

Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 19€, дете – 10€

Минимален престој – 5 ноќевања.

 

Дополнителни услови :
  • Дете до 5.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – 27€ за 1 НП
  • Возрасен на дополнително легло – 37€ за 1 НП
  • Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни – 95€, дете – 55€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40€по лице

За реализација напревозот е потребен минимум од 8 патници